Partner serwisu

Węzeł Rumia Janowo gotowy w październiku

Przemysław Farsewicz 03.10.2022

arrow
arrow
Węzeł Rumia Janowo gotowy w październiku
fot. UM Rumia
Węzeł Rumia Janowo gotowy w październiku
Węzeł Rumia Janowo gotowy w październiku
Węzeł Rumia Janowo gotowy w październiku
Węzeł Rumia Janowo gotowy w październiku
Dobiegają końca prace przy budowie węzła integracyjnego Janowo w Rumi. To pierwszy etap prac związanych z przebudową całego układu komunikacyjnego w pobliżu stacji SKM. Już wkrótce piesi i kierowcy skorzystają z tunelu i kładki.
W ramach zadania powstaje tunel drogowy pod torami kolejowymi na przedłużeniu ul. Gdańskiej, który połączy dwie części miasta. Dla pieszych powstaje natomiast kładka –również nad ul. Gdańską – z systemem pochylni i schodów. Przebudowano także ul. Jana III Sobieskiego oraz powstało skrzyżowanie ul. Gdańska/ul. Jana II Sobieskiego. W sąsiedztwie przystanku kolejowego Rumia Janowo znajdą się także parkingi.

– Prace na węźle integracyjnym Janowo dobiegają końca. Już w październiku powinniśmy pojechać nowym tunelem – informuje miasto Rumia. – Obecnie trwają roboty mostowe związane z budową kładki nad ul. Gdańską, prace brukarskie związane z budową chodnika oraz układanie nawierzchni jezdni w tunelu. Równocześnie realizowane są prace wykończeniowe: elewacja tunelu, oświetlenie i odwodnienie – wymieniają urzędnicy.

Realizacja węzła integracyjnego z tunelem w Rumii Janowie rozpoczęła się 23 marca 2020 roku. Inwestycję prowadzi Budimex. Dzięki tunelowi droga krajowa nr 6 zostanie odciążona, a kierowcy będą mogli szybciej przeprawić się na drugą stronę miasta..

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie wynosi 17,2 mln zł. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 60 mln zł.

W czerwcu br. wystartowała realizacja drugiego etapu projektu. Zakres robót obejmuje przebudowę ronda wraz z ul. Starowiejską i Jana III Sobieskiego, budowę parkingu po południowej stronie torów kolejowych (przy ul. Towarowej) oraz parkingów rowerowych, budowę ścieżek sieci ścieżek rowerowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych. W pierwszej kolejności nastąpi jednak przebudowa ronda im. harcmistrza Alojzego Voigta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony