Partnerzy serwisu:

Węzeł Szczecin Kijewo. Ruszają prace przy montażu belek na wiadukcie

Magdalena Romanowska 28.07.2020

Węzeł Szczecin Kijewo. Ruszają prace przy montażu belek na wiadukcie
fot. GDDKiA
Budowa obiektu na węźle Szczecin Kijewo na A6 posuwa się do przodu. Prowadzone są prace przy budowie wiaduktu i prace drogowe. W tym tygodniu (28 lipca) rusza montaż bele na przyczółkach i podporze środkowej obiektu.
Nowy wykonawca wiaduktu na węźle Szczecin Kijewo rozpoczyna montaż belek prefabrykowanych na przyczółkach i podporze środkowej obiektu. Roboty te będą prowadzone w godzinach nocnych i porannych − od 3 w nocy do 8 rano w najbliższe 4 dni (28-31 lipca). W czasie montażu belek zamknięta będzie jedna z jezdni autostrady (ta nad którą będą montowane belki). Harmonogram prac zakłada zamknięcie we wtorek i środę jezdni A6 w kierunku Berlina, natomiast w czwartek i piątek jezdni w kierunku Gdańska. Poza godzinami montażu belek zawężeń autostrady A6 przy wiadukcie nie będzie.

Poprzedni wykonawca przebudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo wyburzył stary wiadukt dla jezdni DK-10 w stronę Szczecina i częściowo wykonał przyczółki i podporę środkową nowego wiaduktu. Zadaniem nowego wykonawcy, firmy KBI, jest dokończenie wiaduktu po wykonaniu prac przy przyczółkach i podporze środkowej. Przystąpi on do montażu belek prefabrykowanych ustroju nośnego na wiadukcie. Każda belka będzie miała długość 30 metrów i wagę około 35 ton, każdej nocy ma być montowane 9-10 belek. Belki będą umieszczane na wiadukcie z użyciem dźwigu. Podczas wykonywania robót ruch pojazdów na nitce autostrady, nad którą będą montowane belki nie będzie możliwy.

Równolegle prace drogowe na węźle prowadzi także firma Strabag. Ten wykonawca pracuje przy budowie jezdni w stronę Szczecina i łącznicę dla relacji Świnoujście – Szczecin i Stargard – Szczecin.

Dokończenie przebudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo zostało podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczy dokończenia wiaduktu na jezdni DK-10 w stronę Szczecina, druga dokończenie samej jezdni DK-10 w stronę Szczecina wraz z dwiema łącznicami. Te kontrakty realizowane przez KBI oraz Strabag mają umożliwić uruchomienie przejazdu przez węzeł nowo wykonanym wiaduktem i północną (w stronę Szczecina) jezdnią DK-10 przed końcem roku.

Roboty przewidziane w ramach trzeciej części będą realizowane dopiero po przełożeniu ruchu na nowy wiadukt. Będą dotyczyły m.in. wykonania jezdni DK-10 w stronę Stargardu wraz z południowym wiaduktem węzła, przebudowy jezdni autostrady A6, budowy jezdni zbiorczo-rozporowadzających w ciągu autostrady A6 i wykonania pozostałych łącznic węzła.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony