Partnerzy serwisu:

Węzeł w Gaju na zakopiance bliżej realizacji. Oferty mieszczą się w budżecie

Elżbieta Pałys 03.09.2019

Węzeł w Gaju na zakopiance bliżej realizacji. Oferty mieszczą się w budżecie
Fot. Google Maps
Około 3 km od granic Krakowa planowana jest budowa nowego węzła na zakopiance. GDDKiA otworzyła właśnie oferty w ponowionym przetargu na to zadanie. Są optymistyczne – cztery z pięciu ofert mieszczą się w zaplanowanym budżecie.
Spośród pięciu złożonych propozycji najtańszą złożyło konsorcjum Eurovia oraz Nowak Mosty. Jest ona warta 31,825 mln zł. Budżet GDDKiA to 35,087 mln zł. W tej kwocie zmieściły się jeszcze propozycje: konsorcjum Lemar, Skabud i Budorealziacja (31,896 mln zł), Tranzit (31,900 mln zł) oraz PBI Energopol (33,098 mln zł). Poza budżetem jest tylko propozycja Strabag Infrastruktura Południe (33,098 mln zł).

Warto odnotować, że w drugim przetargu, inwestor zwiększył budżet – wcześniej chciał zrealizować to zadanie za ok. 16,5 mln zł. Jedyna oferta była warta 33,535 mln zł.

Kryteria wyboru ofert w tym przetargu to cena – 60 proc., termin realizacji kontraktu – 20 proc., oraz gwarancja jakości – 20 proc. Na realizację zadania przewidziano 31 miesięcy.

Inwestycja przewiduje budowę węzła drogowego na drodze krajowej nr 7 w km 67+871.23 w miejscowości Gaj. Wykonawca wykona m.in.: przebudowę istniejących dróg, budowę niezbędnych dróg, wybuduje także infrastrukturę dla pieszych, obiekty inżynierskie oraz system odwodnienia terenu.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony