Partner serwisu

Węzeł Wołomin na S8 oddany do ruchu

ep. 18.11.2022

Węzeł Wołomin na S8 oddany do ruchu
fot. GDDKiA Warszawa
Węzeł Wołomin na połączeniu drogi ekspresowej S8 – obwodnicy Marek oraz wojewódzkiej trasy nr 635 w końcu dostępny dla kierowców. GDDKiA czekała z otwarciem na dokończenie prac, do których zobowiązał się samorząd. Te zostały wykonane, a nadzór budowlany zakończył swoje kontrole.
Ten węzeł powstawał przy współpracy GDDKiA oraz samorządów. Regulowało je porozumienie zawarte w 2013 r. pomiędzy GDDKiA oraz samorządem województwa mazowieckiego i powiatu wołomińskiego.

Porozumienie dotyczyło także budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 635 od jej poprzedniego przebiegu do węzła. Zgodnie z porozumieniem obowiązki zarządcy wiaduktu nad S8 wraz z najazdami należą do zarządcy drogi powiatowej.

Po wybudowaniu trasy węzeł nie mógł być oddany, gdyż nie była gotowa droga wojewódzka, zatem nie było dojazdu do nowego węzła. Z kolei w czasie gdy realizowana była inwestycja drogowa, zdewastowany został sam węzeł.Wyświetl większą mapę

Jak komunikowała warszawska GDDKiA, po oddaniu do ruchu w grudniu 2017 r. przez GDDKiA drogi ekspresowej S8 Kobyłka – Radzymin, wszelkie następstwa i koszty związane z degradacją węzła Wołomin obciążają Samorząd Województwa Mazowieckiego, który odpowiada za jego utrzymanie.

Pod koniec ubiegłego roku odbyły się spotkania pomiędzy przedstawicielami GDDKiA, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Starostwa Powiatowego w Wołominie w sprawie ustalenia zakresu napraw i uzupełnień zdewastowanych elementów węzła. Uzgodniono, że GDDKiA uzupełni wyposażenie łącznic węzła (latarnie, bariery energochłonne, znaki pionowe), a MZDW i Starostwo zajmie się pozostałą częścią węzła nad S8, czyli wiaduktem, rondami i ich otoczeniem (latarnie, bariery energochłonne, ekrany akustyczne, oznakowanie pionowe).

– GDDKiA wykonała swój zakres prac, natomiast MZDW i Starostwo Powiatowe w Wołominie dopiero w listopadzie br. zakończyły prace naprawcze – poinformowała Małgorzata Tarnowska. Zakończenie tych prac oraz przeprowadzenie kontroli przez nadzór budowlany umożliwiło otwarcie trasy.

Węzeł Wołomin umożliwia wjazd i zjazd z drogi ekspresowej poprzez nowy odcinek drogi nr 635. Droga prowadzi przez miejscowość Czarna do Wołomina.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony