Partner serwisu

Wiadomo jak pobiegnie obwodnica Wałcza w ciągu DK-22

Redakcja 28.07.2022

Wiadomo jak pobiegnie obwodnica Wałcza w ciągu DK-22
fot. Gogole Maps
Blisko 13 km długości ma mieć obwodnica Wałcza w ciągu drogi krajowej nr 22 według wariantu zatwierdzonego właśnie decyzja środowiskową. Po wydaniu tego dokumentu mogą ruszyć dalsze prace związane z przygotowaniem inwestycji.
Inwestycja jest planowana w ramach Rządowego programu budowy 100 obwodnic. Wydaniem decyzji środowiskowej zakończyły się prace nad studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym rozpoczęte w 2020 roku.

Rozpatrywano 13 możliwych wariantów przebiegu drogi. Zatwierdzony został wariant IE o długości 12,7 km. Dla niego będą prowadzone dalsze prace, tj. wykonane zostaną badania podłoża i opracowane elementy koncepcji programowej dla wybranego przebiegu drogi.


Przetarg na realizację w formule zaprojektuj i wybuduj ma ruszyć w przyszłym roku.

Wałcz ma już obwodnicę w ciągu drogi ekspresowej S10. Żeby całkowicie wyeliminować ruch tranzytowy przez miasto trzeba jeszcze rozwiązać problem drogi DK-22 przebiegającej przez centrum Wałcza. Z uwagi na uwarunkowania terenowe – występowanie jezior – wszystkie warianty obwodnicy w ciągu DK-22 były rozpatrywane po wschodniej stronie miasta.

Nowa obwodnica ma być drogą klasy GP i ma się zaczynać na południe od miejscowości Strączno, omijając tym samym także i tę miejscowość. W ramach inwestycji ma powstać węzeł na obwodnicy w ciągu S10, do którego włączy się obwodnica w ciągu DK-22.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony