Partnerzy serwisu:

Wiadomo kto będzie prezesem Polimeksu Mostostalu

inf. pras. 27.04.2018

Wiadomo kto będzie prezesem Polimeksu Mostostalu
fot. mat. pras.
Krzysztof Figat został nowym prezesem Polimeksu-Mostostalu. Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej, funkcję tę będzie pełnił od 11 maja.
Po tej dacie skład Zarządu Polimex-Mostostal będzie się składał z trzech osób: Krzysztof Figat – prezes zarządu, Maciej Korniluk – wiceprezes zarządu ds. finansowych i Przemysław Janiszewski – wiceprezes zarządu ds. operacyjnych.

– Bardzo mnie cieszy zaufanie Rady Nadzorczej i powierzenie mi funkcji prezesa zarządu Polimex-Mostostal. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę. Jest to ważny etap w mojej karierze zawodowej i ogromna odpowiedzialność. Będę miał zaszczyt kierować spółką giełdową i jedną z największych firm budowlanych w Polsce. Planuję kontynuować rozpoczęte już wcześniej działania. Dołożę wszelkich starań, by zrealizować postawione przede mną cele na najwyższym poziomie – skomentował Krzysztof Figat – nowy prezes zarządu Polimex-Mostostal.

Nowy prezes jest inżynierem i managerem z wieloletnim stażem w największych przedsiębiorstwach z branży energetycznej w Polsce. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania, ekonomii i szeroko rozumianych finansów przedsiębiorstwa. Przed powołaniem do składu Zarządu Polimex-Mostostal pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Enea Wytwarzanie. Odpowiedzialny był m.in. za dokończenie budowy Bloku 11 o mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice, rozpoczęcie Projektu Budowa Bloku Gazowo-Parowego zasilanego gazem ze zgazowania węgla. Wcześniej pracował w PGNiG TERMIKA jako wiceprezes ds. ekonomiczno - finansowych, gdzie poza finansami, nadzorował proces przygotowania budowy bloku gazowo-parowego w EC Żerań o mocy elektrycznej 497 MW i maksymalnej mocy cieplnej 326 MW. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach, w którym przez 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu.

Krzysztof Figat jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej o specjalności Elektroenergetyka oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalności Ekonomika i Organizacja Produkcji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony