Partnerzy serwisu:

Wiadomo kto dopilnuje budowy II odcinka S14

ep. 23.09.2019

Wiadomo kto dopilnuje budowy II odcinka S14
fot. GDDKiA
Lafrentz Polska ma umowę na nadzór nad budową drogi ekspresowej S14 od węzła Teofilów do miejscowości Słowik. Za projekt i budowę tej trasy odpowiada chińska firma Stecol Corporation.
Kontrakt na inżyniera kontraktu zawarty z GDDKiA Łódź ma wartość 9,2 mln zł.

Odcinek Teofilów – Słowik to drugi z powstających odcinków zachodniej obwodnicy Łodzi. Jego budowę powierzono chińskiej firmie Stecol. Przedsiębiorstwo będzie go realizowało za 724,1 mln zł – to więcej niż pierwotnie planował wydać zamawiający – GDDKiA miała przygotowane 670,3 mln zł.

Kontrakt na projekt i budowę zawarto 22 sierpnia. Od tego czasu wykonawca ma 35 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych, by sfinalizować przedsięwzięcie. Pierwsze 10 miesięcy przeznaczone jest na zaprojektowanie trasy.

Kontrakt, dla którego inżynierem kontraktu będzie Lafrentz to pierwsze po okresie inwestycji na Euro 2012 zadanie powierzone chińskiemu przedsiębiorcy. Do tej pory, głównie za sprawą reprezentującą Państwo Środka firmę Covec, która w 2011 roku zeszła z budowy autostrady A2 między Warszawą a Poznaniem wykonawcy z tego kraju byli kojarzeni z niesolidnością. Wykonawca wybrany do S14 zapewnia, że jest dobrze przygotowany do realizacji tego przedsięwzięcia.   


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony