Partner serwisu

Wiadomo kto opracuje dokumentację dla połączenia S7 z A1

Redakcja 04.10.2021

Wiadomo kto opracuje dokumentację dla połączenia S7 z A1
fot. Google Maps
Konsorcjum firm Trakt zostało wybrane do opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z materiałami do decyzji środowiskowej dla nowego odcinka drogi ekspresowej S5 między Ostródą a Grudziądzem. Trasa ekspresowa, która połączy drogę ekspresową S7 oraz autostradę A1 będzie miała ok. 90 km.
Najkorzystniejsza oferta jest warta 17,512 mln zł. Pozostali wykonawcy mają czas do 14 października na ewentualne złożenie odwołań. Jeśli nie będzie odwołań, umowa zostanie podpisana, a potem wykonawca będzie miał 30 miesięcy na realizację zadania.

W ubiegłym roku zakończyły się prace nad studium korytarzowym dla tej drogi. Teraz powstać maja bardziej szczegółowe opracowania – STEŚ. Z czterech proponowanych korytarzy do dalszych analiz zostały wybrane dwa, z których każdy ma kilka metrów szerokości.

Na terenie woj. warmińsko-mazurskiego trasa będzie się zaczynała na budowanej trasie S5 Ornowo – Wirwajdy. Jeden z korytarzy biegnie w pobliżu Iławy, drugi w okolicy Lubawy – wyjaśnia GDDKiA. W woj. kujawsko-pomorskim na większości przebiegu korytarze pokrywają się. Połączenie ekspresowej piątki z A1 planowane jest na istniejącym węźle Grudziądz albo lub na południe od tego miasta.

Wybór docelowego rozwiązania zostanie zatwierdzony decyzją środowiskową, a wydanie tego dokumentu będzie poprzedzone spotkaniami informacyjnymi z mieszkańcami i przedstawicielami samorządów.

GDDKiA szacuje, że decyzja środowiskowa zostanie uzyskana w 2028 r. a budowa zakończy się w 2032 r. Koszt budowy S5 między Ostródą i Grudziądzem wyceniany jest na ok. 5 mld zł.

Planowana trasa poprzez połączenie S7 w okolicy Ostródy z autostradą A1 na wysokości Grudziądza pozwoli na utworzenie korytarza transportowego wschód-zachód i wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza obszary zurbanizowane.

Inwestor szacuje, że z nowej drogi w roku 2048 będzie korzystało ok. 23 tys. pojazdów w ciągu doby.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony