Partnerzy serwisu:

Wiadomo kto wykona dodatkowy pas na A4 w Krakowie

ep. 25.11.2020

Wiadomo kto wykona dodatkowy pas na A4 w Krakowie
fot. GDDKiA
Krakowska GDDKiA wybrała wykonawcę dodatkowego pasa ruch na autostradzie A4 pomiędzy węzłem Kraków Południe a wiaduktem w ciągu ul. Kąpielowej. Wskazano firmę z Podkarpacia.
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, zdaniem inwestora, złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i wykonanie dodatkowego pasa. Oferta ta jest wyceniona na blisko 14,5 mln zł. Pozostali oferenci maja jeszcze czas na złożenie odwołań od rozstrzygnięcia.

Wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować i wykonać dodatkowy pas ruchu na jezdni autostrady A4 o długości 900 m. Odcinek zawiera się pomiędzy węzłem Kraków Południe w kierunku węzła Kraków Łagiewniki, do punktu, w którym trzeci pas już istnieje.

Jak wyjaśnia GDDKiA, przebudować trzeba też będzie łącznicę z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudować ekrany akustyczne i drogę serwisową, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży).

Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 26 miesięcy od podpisania umowy.  

Inwestycja będzie realizowana na części Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa, którą według GPR 2015 przejeżdża ponad 53 tys. pojazdów na dobę. Poszerzenie jezdni ma poprawić płynność ruchu i zwiększyć bezpieczeństwo.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony