Partnerzy serwisu:

Wiadomo kto zajmie się dokumentacją środowiskową mostu w Sandomierzu

ep. 29.11.2018

Wiadomo kto zajmie się dokumentacją środowiskową mostu w Sandomierzu
fot. GDDKiA Kielce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach wskazała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie raportu oddziaływania na środowisko i uzyskanie decyzji środowiskowej dla budowy ulicy Lwowskiej Bis wraz z przebudową mostu w Sandomierzu. Chodzi o przeprawę w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Stalowa Wola - Przemyśl.
Zgodnie z wolą inwestora, dokumentację ma przygotować Ekkom. Firma złożyła najtańszą z trzech propozycji, które wpłynęły do GDDKiA. Jest ona warta 278 tys. zł. Jednocześnie to jedyna oferta mieszcząca się w budżecie zaplanowanym przez inwestora.


Wyświetl większą mapę
Wykonawca, po podpisaniu umowy będzie miał 17 miesięcy na wykonanie zadania.

W ramach przetargu powstać ma dokumentacja do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla wzmocnienia istniejącego (obecnie nieczynnego) mostu przez Wisłę oraz budowy przejścia drogi krajowej nr 77 przez Sandomierz po prawej stronie Wisły – ulicy Lwowskiej Bis jako nowego przebiegu wraz z włączeniem do drogi krajowej nr 77.

Wykonanie opracowań oraz uzyskanie decyzji jest potrzebne, by przebudować stary, nieczynny most oraz wybudować dojazdy do obiektu.

Most został zamknięty dla ruchu w 2013 roku. Powodem był zły stan techniczny obiektu. Kierowcy korzystają z nowego mostu, który powstał w sąsiedztwie. Przywrócenie funkcjonalności staremu obiektowi sprawi, ze przejazd przez Wisłę w Sandomierzu będzie się odbywał dwujezdniowo. Warto dodać, że w Sandomierzu jest tylko jeden most przez rzekę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony