Partner serwisu

Wiadomo, kto zaprojektuje rozbudowę drogi krajowej pod Lidzbarkiem Warmińskim

Przemysław Farsewicz 26.01.2023

Wiadomo, kto zaprojektuje rozbudowę drogi krajowej pod Lidzbarkiem Warmińskim
fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie zleciła opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru dla rozbudowy drogi krajowej nr 51. Pierwszy odcinek to Bartoszyce – Lidzbark Warmiński. Drugi planowany w przyszłości odcinek do przebudowy to Lidzbark Warmiński – Wichrowo.
Zakres projektowy dla odcinka Bartoszyce – Lidzbark Warmiński wyznaczono od km 23,549 do km 39,700. Dokumentacja ma uwzględnić rozbudowę drogi krajowej nr 51 do klasy drogi GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o nośności konstrukcji nawierzchni 115kN/oś. Zaplanowano korektę łuków, wzmocnienie podłoża, przebudowę skrzyżowań, budowę ścieżek pieszo-rowerowych, zatok autobusowych i zatok do kontroli dla ITD. Droga dalej będzie miała przekrój jednojezdniowy z dwoma pasami ruchu po 3,5-metra każdy.

Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 30 miesięcy od podpisania umowy. Kontrakt podpisano 18 stycznia z firmą Value Engineering z Warszawy. Wartość umowy to 3,93 mln zł. Wybór wykonawcy dokumentacji nastąpił po analizie ceny (60 proc.) oraz składu zespołu projektowego (40 proc.).

Drugie zamówienie dotyczy wykonania projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego również dla rozbudowy drogi krajowej nr 51 – ale na odcinku Lidzbark Warmiński – Wichrowo.

Dokumentacja ma uwzględnić trasę od km 42,170 do km 56,577. Zamawiający chce podnieść klasę drogi do GP o nośności konstrukcji nawierzchni 115kN/oś. Podobnie jak w poprzednim przetargu, tutaj także zaplanowano korektę łuków, wzmocnienie podłoża, przebudowę skrzyżowań, budowę ścieżek pieszo-rowerowych, zatok autobusowych i zatok do kontroli dla ITD. Dodatkowo wykonawca zaprojektuje zjazdy z drogi do posesji, przebudowę odwodnienia oraz parkingu. Zaplanowano budowę przejść dla zwierząt, ekranów akustycznych, ogrodzenia drogi krajowej i płotków naprowadzających. Droga dalej będzie miała przekrój jednojezdniowy z dwoma pasami ruchu po 3,5-metra każdy oraz poboczem gruntowym o szerokości 1,5 metra.

W tym zadaniu jest krótszy czas na opracowanie dokumentacji. Zamawiający chce otrzymać komplet materiałów w ciągu 28 miesięcy. W tej części zadania również zlecenie trafiło do Value Engineering z Warszawy. Umowę, którą podpisano 18 stycznia, wyceniono na 2,96 mln zł. Wyboru wykonawcy dokumentacji dokonano się po analizie ceny (60 proc.) oraz składu zespołu projektowego (40 proc.).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony