Partnerzy serwisu:

Wiadomo kto zbuduje węzeł w Gaju na Zakopiance

Elżbieta Pałys 09.10.2019

Wiadomo kto zbuduje węzeł w Gaju na Zakopiance
Fot. Google Maps
Oferta konsorcjum Eurovia Polska i Nowak Mosty została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę węzła Gaj na drodze krajowej nr 7 w pobliżu Krakowa.
Konsorcjum zaproponowało realizację zadania za 31,825 mln zł. To najtańsza oferta spośród złożonych. Jest o ok. 3,2 mln zł tańsza od planowanego budżetu inwestora.Wyświetl większą mapę

Pierwotnie GDDKiA planowała zrealizować to zadania za 16,5 mln zł, ale pierwszy przetarg pokazał, że to za mało. Postępowanie unieważniono, a na kolejne przygotowano wyższą kwotę.

Planowana inwestycja zakłada budowę węzła drogowego na drodze krajowej nr 7 w km 67+871.23 w miejscowości Gaj. Wykonawca m.in. będzie odpowiedzialny za przebudowę istniejących dróg oraz budowę tych, które są niezbędne. Wybuduje także infrastrukturę dla pieszych, obiekty inżynierskie oraz system odwodnienia terenu.

Węzeł, który powstanie ok. 3 km na południe od granicy Krakowa, pozwoli na lepsze skomunikowanie okolicy.

Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Planuje się, że w ciągu 9 miesięcy będzie opracowana dokumentacja projektowa i zostanie złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji. Na procedurę ZRID przewidziano kolejnych 7 miesięcy, a potem jeszcze 12 na realizację robót budowlanych – w tym przypadku z wyłączeniem okresów zimowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony