Partnerzy serwisu:

Wiadomo za co będzie odpowiadał minister infrastruktury. Szeroki zakres

ep. 01.10.2020

Wiadomo za co będzie odpowiadał minister infrastruktury. Szeroki zakres
fot. PKP PLK
Główny Urząd Morski to jeden z nowych urzędów centralnych planowanych przy okazji rekonstrukcji rządu. Ma podlegać ministrowi infrastruktury. Wygląda na to, że resort kierowany przez Andrzeja Adamczyka będzie poszerzony o nowe kompetencje.
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował za pośrednictwem Twittera o planowanym nowym podziale działów administracji publicznej pomiędzy poszczególne resorty. Minister infrastruktury będzie miał nowe kompetencje.

Andrzejowi Adamczykowi (z przedstawionych w środę 30 września informacji wynika, że dotychczasowy minister będzie nadal pełnił swoją funkcję) będą podlegały jak dotychczas sprawy łączności i transportu. Jako nowy zakres spraw przekazana do tego ministerstwa ma być żegluga śródlądowa – to skutek likwidacji dotychczasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Ministerstwu Infrastruktury pośrednio będą podlegały także sprawy gospodarki morskiej i rybołówstwa. Tymi sprawami będzie się zajmował nowy urząd centralny – Główny Urząd Morski, nad którym nadzór ma sprawować także minister infrastruktury.

Budownictwo, które znajdowało się już kiedyś w jednym resorcie z infrastrukturą będzie podlegało ministrowi rozwoju i technologii.

Nowy schemat podziału działów administracji ma wyglądać następująco:

Oficjalnie planowane zmiany będą jeszcze potwierdzone w rozporządzeniu. Zmiany w rządzie planowane są na przyszły tydzień. O planowanych zmianach personalnych pisaliśmy TUTAJ


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony