Partnerzy serwisu:

Wiadukt Biskupia Górka – wkrótce będą układać nawierzchnię

inf. pras. 16.07.2019

arrow
arrow
Wiadukt Biskupia Górka – wkrótce będą układać nawierzchnię
fot. mat. pras.
Wiadukt Biskupia Górka – wkrótce będą układać nawierzchnię
Wiadukt Biskupia Górka – wkrótce będą układać nawierzchnię
Wiadukt Biskupia Górka – wkrótce będą układać nawierzchnię
Prace przy budowie nowego wiaduktu przy Biskupiej Górce w Gdańsku są już bliskie półmetka. Gotowa jest już konstrukcja pierwszego z dwóch łukowych wiaduktów nad torami kolejowymi w stronę Gdańska Głównego. – Niedługo rozpocznie się układanie nawierzchni. Pozwoli to puścić nowym wiaduktem ruch tymczasowy i jednocześnie umożliwi rozbiórkę starego wiaduktu – mówi kierownik budowy, Michał Radziszewski.
Największym wyzwaniem tego kontraktu jest jego lokalizacja. – Nowy układ drogowy powstanie na 800 metrach drogi krajowej nr 91 na wysokości Biskupiej Górki, przystanku SKM Śródmieście i Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jest to szczególnie newralgiczne miejsce gdzie ruch z Pruszcza Gdańskiego wpada do śródmieścia Gdańska i łączy się z drogą krajową nr 7 w kierunku Warszawy. Jednocześnie wszystkie prace mostowe wykonujemy nad ruchem kolejowym bez wstrzymywania pociągów – mówi Damian Kryszewski, dyrektor kontraktu.

W związku ze znaleziskami archeologicznymi uznanymi przez konserwatora zabytków za godne wyeksponowania jako pomniki historii, konstrukcja parkingu i jego otoczenie zostanie zrealizowane tak, by stworzyć możliwości nie tylko funkcjonale dla użytkownika, ale również by mogła cieszyć oko zwiedzających.

Poza historyczną zabudową śródmiejską oraz koniecznością prowadzenia prac nad czynnymi liniami kolejowymi, największe wyzwanie pod względem inżynierskim oraz organizacyjnym jest jeszcze przed nami, to rozbiórka istniejącego obiektu mostowego. – Mówiąc w dużym skrócie, istniejący wiadukt zostanie przecięty w połowie rozpiętości, sprężony dodatkową konstrukcją, a następnie zsunięty poza torowisko i tam bezpiecznie wykonamy skucie obu części wiaduktu – powiedział Damian Kryszewski, dyrektor kontraktu ze strony Budimex SA.

Prace zaawansowane są w ok. 40%. Kontrakt o wartości 147 mln złotych realizuje Budimex. Inwestorem jest Urząd Miasta Gdańsk. Planowane zakończenie prac to październik 2020 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony