Partnerzy serwisu:

Wiadukt na węźle Szczecin Kijewo będzie dokończony

Magdalena Romanowska 03.12.2019

Wiadukt na węźle Szczecin Kijewo będzie dokończony
fot. GDDKiA
GDDKiA ogłosiła przetarg na dokończenie wiaduktu na jezdni w stronę Szczecina węzła drogowego Szczecin Kijewo. Otwarcie ofert planowane jest w styczniu przyszłego roku. Jest to pierwszy przetarg na dokończenie robót w ramach rozbudowy tego węzła, których nie zrealizował poprzedni wykonawca – Energopol Szczecin S.A.
W październiku br. roku GDDKiA wypowiedziała firmie Energopol Szczecin dwie umowy dotyczące dróg, obwodnicy Wałcza i węzła Szczecin Kijewo. Następnie przyszła kolej na kolejne kontrakty – między innymi budowę A6 Szczecin – Dąbie i budowę tunelu w Świnoujściu, przy którym Energopol był partnerem konsorcjum. Jak informowaliśmy, 25 listopada GDDKiA ogłosiła przetarg na dokończenie prac po Energopolu na A6. Jednocześnie zapowiedziano kolejne, odrębne przetargi na dokończenie trasy A6. Teraz pojawił się ogłoszenie o zamówieniu na dokończenie wiaduktu na węźle drogowym Szczecin Kijewo.

Na dokończenie robót na tym obiekcie nowy wykonawca będzie miał 140 dni. W następnej kolejności będzie ogłaszany przetarg na dokończenie północnych łącznic wraz z jezdnią DK-10 i przebudową A6, a następnie na wykonanie nowego południowego wiaduktu węzła wraz z brakującymi łącznicami.

W ramach rozbudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo mają powstać dwa zupełnie nowe wiadukty drogowe na węźle, które zastąpią stare obiekty. Energopol Szczecin wyburzył dotychczasowy wiadukt na jezdni w stronę Szczecina (północny) i rozpoczął budowę nowego wiaduktu, wykonując częściowo przyczółki i podporę środkową.

Firma jednak przerwała prace po wykonaniu niespełna 20% robót, przez co GDDKiA musiała od tej umowy odstąpić w październiku tego roku. Teraz nowy wykonawca będzie musiał dokończyć konstrukcję wiaduktu wraz z płytą przejściową i większością dalszych robót. Nowe łącznice, przebudowa jezdni DK-10 i A6 oraz dalsza część węzła objęta będzie odrębnymi przetargami.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony