Partner serwisu

Wiadukt nad torami w Ostródzie gotowy

Przemysław Farsewicz 26.06.2019

Ostróda wzbogaciła się o bezkolizyjną przeprawę nad torami kolejowymi. W mieście powstał wiadukt, który zbudowano w ciągu ulicy Drwęckiej. Zastąpił on jeden z trzech przejazdów. Przeprawę otworzył minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.
Prace na budowie wiaduktu trwały od lutego 2018 roku. Powstał on nad tak zwanym „trzecim” przejazdem kolejowym w Ostródzie. Dawna przeprawa w poziomie szyn często dawała się we znaki kierowcom, pieszym i rowerzystom, gdyż tory przecinają miasto, dzieląc je na dwie części. –Utrapieniem było stanie w korkach przed przejazdem kolejowym – powiedział Zbigniew Michalak, burmistrz Ostródy.

Nowa przeprawa nad torami ma usprawnić ruch w centrum miasta i zapewnić bezpieczeństwo. Uroczyste otwarcie wiaduktu odbyło się we wtorek (25.06.) w obecności władz lokalnych oraz ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Po uroczystym przecięciu wstęgi wiaduktem przejechało kilkanaście zabytkowych aut.

– To już koniec utrudnień w ruchu i uzależnienia od ruchu kolejowego. Pierwsze auta przejadą nad torami kolejowymi bez oglądania się na zamknięte przejazdy. To nie tylko wielki dzień dla Ostródy, ale również wielki dzień dla wszystkich jej mieszkańców – cieszą się urzędnicy w Ostródzie.

– Polska jest jedna. Ostróda to też miejsce, gdzie ludzie cierpią w korkach. Każdy ma prawo, nie tylko mieszkaniec Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Wrocławia, korzystać z dobrej komunikacji – podkreślił minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Projekt przewidywał budowę wiaduktu dwuprzęsłowego oraz przebudowę ulic przyległych: Demokracji, Sienkiewicza, Stapińskiego i Placu Tysiąclecia. Łącznie 885 metrów. Projekt zakładał też budowę dróg wewnętrznych i dojazdów do posesji o długości około 500 metrów.

Wiadukt kosztował prawie 29 milionów złotych. Ponad 15 milionów złotych wyłożyło Ministerstwo Infrastruktury, a 13 milionów – samorząd Ostródy. Ponad 300 tysięcy złotych dołożył również powiat. Za inwestycję odpowiada firma Budimex. Obiekt miał być planowo gotowy już na początku grudnia 2018 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony