Partnerzy serwisu:

Wiadukt w Kielcach przeszedł próby obciążeniowe

Magdalena Romanowska 01.06.2020

Wiadukt w Kielcach przeszedł próby obciążeniowe
fot. UM Kielce
Dobiega końca budowa wiaduktu, będąca częścią przedłużenia ul. Olszewskiego w Kielcach. 190-metrowy obiekt był najtrudniejszym do wykonania elementów. Wiadukt jest już po próbach obciążeniowych.
Za budowę przedłużenia ul. Olszewskiego w kierunku skrzyżowania ul. Zegnańskiej z ul. Witosa w Kielcach odpowiada firma Strabag. W lutym br. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach poinformował, że rozpoczęta w 2018 roku inwestycja ma szansę zakończyć się przed terminem wyznaczonym na październik 2020 roku. W lutym wykonawca wyprzedzał harmonogram o 30 proc. Obecnie wiadukt jest już po próbach obciążeniowych.

Celem przebudowy ul. Olszewskiego jest przede wszystkim lepszy dojazd od północy do Kieleckiego Parku Technologicznego.Projekt zakłada przedłużenie ul. Olszewskiego w kierunku północnym, a następnie wschodnim do istniejącego skrzyżowana z ul. Zagnańską i Witosa. Powstanie droga jednojezdniowa, do tego obustronne chodniki, zatoki autobusowe, droga dla rowerów, oświetlenie uliczne, wodociąg i kanalizacja deszczowa. Inwestycja jest finansowana ze środków PO Polska Wschodnia na lata 2014-2020.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony