Partner serwisu

Wiadukt w Łapach coraz bliżej przebudowy

Przemysław Farsewicz 18.07.2022

arrow
arrow
Wiadukt w Łapach coraz bliżej przebudowy
fot. PZDW Białystok
Wiadukt w Łapach coraz bliżej przebudowy
Wiadukt w Łapach coraz bliżej przebudowy
Samorząd województwa podlaskiego podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy łapskiego wiaduktu i rozbudowę fragmentu drogi wojewódzkiej nr 681, na której obiekt się znajduje.
Koszt przygotowania dokumentacji projektowej to ponad milion złotych. Wartość całej inwestycji oszacowano na ok. 30 mln zł. Projekt wykona firma Most-Projekt. Ma być gotowy za rok, a przebudowany wiadukt wraz z wyremontowaną drogą ma zostać oddany do użytku w 2024 r.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 681 na długości około półtora kilometra.ma objąć m.in. przebudowę istniejącego przepustu i wiaduktu nad torami Warszawa – Białystok oraz podniesienie jej parametrów do klasy G. Roboty obejmą także chodniki i ścieżkę rowerową. Obecny obiekt żelbetowy jest już w bardzo złym stanie technicznym.

– To niezwykle ważna inwestycja nie tylko dla gminy, ale też dla województwa. W ramach prac przebudowany będzie przebiegający nad torami kolejowymi most, zostaną wykonane m.in. prace kanalizacyjne, przebudowany chodnik, powstanie ścieżka rowerowa, przejścia dla pieszych, zostanie uzupełnione oświetlenie. Będzie bezpieczniej i wygodniej – zapewnił Sebastian Łukaszewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Wpływ na ostateczną wersję projektu mają mieć mieszkańcy gminy Łapy. Projektant przygotuje kilka wariantów, które zostaną poddane konsultacjom społecznym. Ma to na celu wypracowanie rozwiązań łączących oczekiwania mieszkańców i podstawowe funkcje realizowanej inwestycji. Głównym tematem konsultacji będzie styk wiaduktu z ul. Płonkowską.

Pieniądze na realizację przebudowy samorząd województwa zamierza pozyskać z budżetu centralnego. Jak zaznaczył Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, samorząd co roku z sukcesem pozyskuje dofinansowanie na obiekty mostowe. – W 2022 roku pozyskaliśmy środki na obiekt w miejscowości Poryte. Z kolei w ubiegłym roku w Milejczycach. Jestem dobrej myśli, że w przypadku Łap będzie podobnie – podkreślił Nahajewski.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony