Partnerzy serwisu:

Wiadukt w Sokółce z 20 mln państwowego dofinansowania

mr 26.05.2020

Wiadukt w Sokółce z 20 mln państwowego dofinansowania
fot. Intop
Ponad 20 milionów złotych z subwencji ogólnej budżetu państwa otrzymają władze samorządowe województwa podlaskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę wiaduktu nad torami na ulicy Kryńskiej w Sokółce. Poinformował o tym na wczorajszej (25 maja) konferencji prasowej marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.
Zgodnie z umową budowę wiaduktu współfinansuje kilka podmiotów. Około 45 mln zł miało pochodzić w budżetu województwa podlaskiego, 13,5 mln z funduszy PKP PLK, zaś około 4 mln zł obiecała dołożyć na to zadanie gmina Sokółka. Wykonawcą inwestycji jest firma Intop.

Dzięki dotacji rządowej wkład województwa podlaskiego na inwestycję będzie można zmniejszyć o 20,5 mln zł.

W ramach inwestycji w Sokółce powstaje wiadukt nad torami, który zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Kryńskiej oraz przejazd Roski Małe. Wiadukt będzie wyposażony w windę, schody, ma być też ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja obejmuje również rozbudowę w Sokółce drogi wojewódzkiej nr 674.

Plany zakładają, że powstanie zupełnie nowa trasa. Pobiegnie ona łukiem od ulicy Kryńskiej w kierunku Przemysłowej nad torami, po czym połączy się z obecnymi ulicami na rondzie, które powstanie na styku Kolejowej, Mariańskiej i Przemysłowej. Ulica Kryńska będzie się łączyć tylko z Nową, zaś obecny przejazd kolejowy zostanie zamknięty.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony