Partner serwisu

Wiceprezydent Radomia: obwodnica przyczyniła się do rozwoju miasta

Grzegorz Rekiel 11.08.2022

Wiceprezydent Radomia: obwodnica przyczyniła się do rozwoju miasta
Fot. W. Zalewski, fotopolska.eu
Wbrew obawom tereny położone wzdłuż dawnej „siódemki” rozwijają się gospodarczo – mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia, który podsumowuje dla nas cztery lata, odkąd oddana do użytku została obwodnica miasta w ciągu trasy S7.
A upłyną one dokładnie w październiku. Licząca 25 kilometrów długości, dwujezdniowa obwodnica miasta w ciągu S7, została poprowadzona po nowym śladzie, na zachód od Radomia.

Władze miasta podsumowują dla nas mijające cztery lata. Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia ocenił, że „wbrew obawom, jakie pojawiały się na etapie projektowania i budowy obwodnicy, urzędnicy nie obserwują gospodarczej degradacji terenów położonych wzdłuż dawnego śladu DK7”. – Wręcz przeciwnie, jadąc np. ulicą Kielecką czy ul. Warszawską można zobaczyć, jak wiele nowych firm, głównie produkcyjnych, powstało w zlokalizowanych nieopodal obszarach przemysłowych. Strefa na Wośnikach jest już niemal w całości zapełniona, a na Wincentowie przygotowaliśmy kolejny 40-hektarowy teren, gdzie powstanie kolejna przemysłowa dzielnica – mówi wiceprezydent, który spodziewa się, że „dzięki dobremu skomunikowaniu z S7, teren na Wincentowie szybko zapełni się firmami tworzącymi nowe miejsca pracy”.

Tyczyński nawiązuje też do odciążenia (na skutek budowy obwodnicy) ul. Warszawskiej. – Dzięki temu możliwy jest sprawniejszy dojazd do powstającego na Sadkowie lotniska, które według zapowiedzi Państwowych Portów Lotniczych, ma zostać oddane do użytku w przyszłym roku. Sami jednocześnie przygotowujemy się do modernizacji tej arterii – zapowiada wiceprezydent.

Nasz rozmówca dodaje, że miasto „chce przebudować ul. Warszawską w taki sposób, aby z jednej strony umożliwiała szybki dojazd na lotnisko, a jednocześnie jeszcze lepiej niż do tej pory obsługiwała zlokalizowane w okolicy firmy oraz rozwijające się w obrębie Wólki Klwateckiej, osiedle mieszkaniowe”.

Przypomnijmy, że w ramach budowy obwodnicy Radomia powstało 27 mostów, drogi dojazdowe, miejsca obsługi podróżnych, nowy obwód utrzymania drogi czy urządzenia ochrony środowiska. Dzięki budowie czterech węzłów możliwe jest skomunikowanie S7 z drogą krajową nr 12 i jezdniami lokalnymi. Prace pochłonęły ponad 791 milionów złotych, z czego niemal 402 mln zł wyniosło dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony