Partnerzy serwisu:

Wiecha na dworcu w Bydgoszczy. Otwarcie w listopadzie?

Jakub Madrjas 15.04.2015

Wiecha na dworcu w Bydgoszczy. Otwarcie w listopadzie?
dworzec w Bydgoszczyfot. Bydgoszcz.pl
PKP SA informują, że gotowa jest już konstrukcja nowego budynku głównego dworca w Bydgoszczy, a intensywne prace trwają przy budynku międzyperonowym. Według Ministerstwa Infrastruktury, listopadowe otwarcie dworca jest wciąż możliwe.
Odnowione zostały już trzy perony, gotowa jest też konstrukcja nowego budynku dworca. W związku z półmetkiem trwającej inwestycji odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP SA, Rafał Bruski, prezydent miasta oraz Ewa Mes, wojewoda kujawsko-pomorski. - Modernizacja dworca Bydgoszcz Główna to jeden z największych projektów, realizowanych przez PKP SA przy wsparciu środków unijnych. Całościowy koszt inwestycji ok. 197 mln zł. Obecnie podobne projekty prowadzone są również w Gliwicach i Szczecinie – powiedział Ciżkowicz.

Kolejarze informują, że prace modernizacyjne przebiegają zgodnie z planem. Pasażerowie mogą już korzystać z odnowionych peronów nr 2, 4 i 4a. Jednocześnie realizowane są roboty na peronach nr 3 i 3a. Wykonawca prowadzi również prace w budynkach dworcowych. Zakończono też roboty przy konstrukcji budynku głównego.

W przypadku budynku międzyperonowego restaurowana jest elewacja, a wewnątrz wymieniane są instalacje. Prace te zakończą się jeszcze w III kwartale. W tym samym terminie ukończone będą roboty na kondygnacjach 1 i 0 budynku głównego. Oddanie dworca do użytku podróżnych zaplanowano na IV kwartał tego roku.

Więcej zdjęć z budowy dworca w serwisie Rynek Kolejowy.

Więcej na ten temat w Monitorze.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony