Partnerzy serwisu:

Wielka Brytania: 2019 rekordowy pod względem sprzedaży elektrycznych aut

Magdalena Romanowska 11.01.2020

Wielka Brytania: 2019 rekordowy pod względem sprzedaży elektrycznych aut
fot. SMMT
Wielka Brytania zanotowała w 2019 rekordową sprzedaż samochodów elektrycznych. Na drugim w Europie rynku motoryzacyjnym rejestracje pojazdów całkowicie elektrycznych osiągnęły rekordowy poziom 37 850 szt.
Jest to wzrost o 144 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Łączny udział pojazdów zelekryfikowanych na rynku brytyjskim, z włączeniem klasycznych hybryd, pozbawionych możliwości ładowania z zewnętrznego źródła energii, wyniósł w 2019 rekordowe 7,4 proc.

Przy tym sprzedaż samochodów z silnikami benzynowymi wzrosła o 2,2 proc. Popularność modeli z silnikami Diesla spadła o 21,8 proc. rok do roku. Ta tendencja utrzymuje się od dłuższego czasu. Pokazuje to zestawienie przygotowane przez brytyjskie stowarzyszenie motoryzacyjne SMMT (Society of Motor Manufacturers and Traders).

W 2019 roku również po raz pierwszy sprzedaż modeli zeroemisyjnych typu BEV przewyższyła sprzedaż hybryd typu plug-in (PHEV). SMMT prognozuje, że w tym roku na brytyjskim rynku zadebiutują 23 nowe modele BEV, 10 modeli PHEV i jeden model FCEV (zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony