Partner serwisu

Wielki przetarg drogowy Katowickich Inwestycji

Roman Czubiński 11.08.2022

Wielki przetarg drogowy Katowickich Inwestycji
By Marek Mróz - Own work, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Spółka Katowickie Inwestycje ogłosiła przetarg na duży pakiet inwestycji drogowych. Zamówienie składa się z sześciu zadań, obejmujących przebudowę i budowę nowych odcinków dróg w różnych częściach miasta. Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić do końca roku.
Zamówienie podzielono na sześć zadań. Pierwsze z nich obejmuje drugi etap przebudowy układu komunikacyjnego wokół Nowego Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wszystkie wymienione instytucje znajdują się w centrum, w pobliżu skrzyżowania ul. Chorzowskiej z Aleją Korfantego.

Dwa kolejne zadania dotyczą przygotowania terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Gospodarczej oraz w rejonie Korczaka i Deszczowej. Z wyjątkiem ul. Deszczowej wymienione drogi są położone na peryferiach miasta. W ramach czwartego ulica Mickiewicza ma zostać przedłużona do Grundmanna – konieczna w tym celu będzie budowa mostu na rzece Rawie na tyłach zajezdni autobusowej PKM Katowice. Nowy układ drogowy ma też powstać w rejonie ul. Tysiąclecia (Osiedle Tysiąclecia, zadanie 5). Ostatnie z zadań obejmuje połączenie drogowe ul. Armii Krajowej z ul. Wilczewskiego wraz z ciągiem pieszym.

W ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji. Obejmuje ono dwa punkty: przebudowę skrzyżowania Katowickiej, Wiązowej i planowanego przedłużenia ul. Dobrowolskiego wraz z infrastrukturą techniczną oraz połączenie dwóch części ul. Północnej. Inwestycja zostanie dofinansowana z państwowego Programu Inwestycji Strategicznych (część programu „Polski Ład”). Katowice są jednym z największych beneficjentów programu - w drugiej edycji otrzyma 77 mln zł.

60% punktów można otrzymać za cenę. Pozostałe będą przyznawane za doświadczenie koordynatora robót (16%) oraz kierownika budowy (24%). Oferty można składać do 14 września. Muszą one zachować ważność do 12 grudnia. Na realizację inwestycji przeznaczono 19 miesięcy. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony