Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Bliżej decyzji środowiskowej dla obwodnicy Strykowa

Redakcja 16.12.2020

Wielkopolska. Bliżej decyzji środowiskowej dla obwodnicy Strykowa
Fot. Google Maps
Poznańska GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy miejscowości Strykowo w ciągu drogi krajowej nr 32.
Decyzja zatwierdzi przebieg obwodnicy i pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację inwestycji w systemie projektuj i buduj. Przetarg ma być ogłoszony w połowie 2021 roku.

Inwestycja będzie realizowana realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

W połowie lipca podpisana została umowa na wykonanie projektu koncepcyjnego dla budowy obwodnicy miejscowości Strykowo w ciągu drogi krajowej nr 32. Wykonawcą była firma SMP Projektanci, która wykonała zadanie za 132,840 mln zł.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Strykowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości w ciągu DK-32. Jest to ruch tranzytowy w osi wschód – zachód.

 

Sytuacja ruchowa w Strykowie zmieniła się po otwarciu odcinka drogi ekspresowej S5 z węzłem w Stęszewie. Możliwość dojazdu do Poznania drogą S5 powoduje większe natężenie ruchu na drodze nr 32.  

Dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, odciążony zostanie układ komunikacyjny i zwiększy się przepustowość drogi.

Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu w szczególności pomiędzy Poznaniem, Grodziskiem Wielkopolskim czy też Wolsztynem. Droga ta stanowi ważne regionalne połączenie pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą. 

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony