Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Budowa tunelu pod torami w Kobylnicy coraz bliżej

Elżbieta Pałys 06.10.2020

Wielkopolska. Budowa tunelu pod torami w Kobylnicy coraz bliżej
fot. Google Maps
Za około trzy lata przez tory kolejowe w Kobylnicy przejedziemy bezkolizyjnie. Obecne skrzyżowanie drogi i torów zastąpi tunel. Wkrótce zostanie wybrany wykonawca.
Tę inwestycję zrealizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Poznaniu we współpracy z PKP PLK. Porozumienie w tej sprawie dwie instytucje – zarządcy drogi i infrastruktury kolejowej – podpisały jeszcze w lutym. Teraz rusza przetarg na wybór wykonawcy obiektu.

Liczący 70 m tunel ma zastąpić przejazd z rogatkami, które zmykają się przy każdym przejeździe pociągu na linii Poznań – Gniezno. Oznacza to czasem dość długie oczekiwanie dla tych, którzy z kolei podróżują samochodem w stronę Swarzędza i Poznania lub Pobiedzisk.Wyświetl większą mapę

Jak już wcześniej informował powiat poznański, drogą powiatową przecinającą linię kolejową – ul. Swarzędzką – każdego dnia przejeżdża ok. 12,5 tys. pojazdów. W czasie gdy na tej trasie dochodzi do zatorów, spowalnia się także ruch na drodze wojewódzkiej z Poznania w kierunku Pobiedzisk. Ten problem ma być rozwiązany.

Ogłoszony właśnie przetarg zakłada budowę tunelu w systemie zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, ze wykonawca będzie zobowiązany do wykonania dokumentacji projektowej (projektu budowlanego i wykonawczego) oraz pozyska zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Wykona również roboty budowlane.

Wszystkie prace powinny się zakończyć do końca lipca 2023 roku. Natomiast oferty wykonawców powinniśmy poznać 6 listopada.

Według wcześniejszych szacunków, to zadanie może kosztować ok. 40 mln zł.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony