Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Colas rozbuduje drogę do S5

ep. 07.04.2021

Wielkopolska. Colas rozbuduje drogę do S5
fot. WZDW
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zlecił firmie Colas Polska rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 306 w stronę skrzyżowania z drogą S5. Chodzi o odcinek na terenie gminy Buk. 
Planowany do realizacji odcinek liczy 3,7 km. Ma istotne znaczenie dla poprawy warunków komunikacji z uwago na lokalizację i natężenie ruchu. Jest także istotny ze względu na dalszy rozwój i rozbudowę sieci połączeń drogowych w regionie.

W ramach zadania zaplanowano wzmocnienie i poszerzenie konstrukcji nawierzchni, budowę chodników i ścieżek rowerowych, przebudowę i budowę przepustów, rowów, poboczy i zjazdów, a także przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi.


Inwestycja zostanie sfinansowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zawarta w środę umowa dotyczy jednego z dwóch etapów rozbudowy drogi nr 306, które są zaplanowane do realizacji w latach 2021 – 2023. Liczy 3,7 km. Obecnie trwa jeszcze postępowanie przetargowe dla odcinka o długości 8,6 km w granicach gminy Stęszew. Są 4 oferty, z których najtańsza należy do firmy Colas Polska.

Oba odcinki będą kontynuacją inwestycji rozpoczętej w 2017 r. Wówczas rozbudowany został odcinek o długości 8,2 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony