Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Inwestycje drogowe w powiecie wolsztyńskim

inf. pras./Redakcja 11.03.2021

Wielkopolska. Inwestycje drogowe w powiecie wolsztyńskim
fot. Gogole Maps
Przez powiat wolsztyński przebiega 27,4 km drogi wojewódzkiej nr 305, która łączy województwa wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie. Ze względu na lokalizację i natężenie ruchu droga ta wymagała poprawy stanu technicznego, dostępności, a przez to – wzrostu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu. Będzie rozbudowa.
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zaplanował rozbudowę drogi na odcinku o łącznej długości ponad 20 km od Solca w powiecie wolsztyńskim do granicy województwa wielkopolskiego w powiecie leszczyńskim. Inwestycja została podzielona na cztery etapy.

2 marca 2021 r. WZDW podpisał umowę na realizację ostatniego z nich – na odcinku o długości 1,7 km od Solca do mostu na Południowym Kanale Obry. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.

Wartość: 6,8 mln zł, w tym dofinansowanie z UE oraz budżetu państwa.

Termin zakończenia inwestycji to październik 2022 r., a wykonawcą robót jest Infrakom Kościan.

Podstawowy zakres inwestycji obejmuje: wzmocnienie lub wymianę i poszerzenie istniejącej nawierzchni, przebudowę skrzyżowania, budowę i przebudowę chodników oraz ścieżki rowerowej i budowę ekranu akustycznego.

Zaplanowano także budowę aktywnego oznakowania i wysp spowalniających, przebudowę zjazdów i przepustów, a także budowę kanalizacji deszczowej.

Kolejne etapy rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 305:
– od mostu na Południowym Kanale Obry do Moch – długość: 3,6 km, wartość: 20,3 mln zł, w tym 15,2 mln zł udział UE, realizacja w latach 2017 – 2019,
– od Moch do granicy powiatu leszczyńskiego – długość: 6,4 km, wartość: 24,2 mln zł, w tym
20,2 mln zł udział UE, realizacja w latach 2017-2019,
– od granicy powiatu leszczyńskiego do granicy województwa – długość: 8,4 km, wartość: 25,4 mln zł, w tym 20,5 mln zł udział UE, realizacja w latach 2019-2021.

Poza rozbudową drogi nr 305 na terenie powiatu wolsztyńskiego zaplanowano także: rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 303 na odcinku Siedlec – Powodowo o długości 918 m, budowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na drodze wojewódzkiej nr 305 w Kaszczorze, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 303 w Grójcu Wielkim wraz z budową mostu przez rzekę Obrę –trwa opracowywanie dokumentacji projektowej, termin odbioru zaplanowano na czerwiec 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony