Partner serwisu

Wielkopolska. Most w Rogalinku po kluczowych próbach

ep. 09.06.2022

Wielkopolska. Most w Rogalinku po kluczowych próbach
fot. WZDW Poznań
Powstający w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 most w Rogalinku przeszedł próby obciążeniowe. Eksperci sprawdzą jak nowa konstrukcja reaguje na ciężki ruch. To kluczowe testy przed oddaniem obiektu do ruchu. Kierowcy maja skorzystać z nowej przeprawy na początku lipca.
Do testów obciążeniowych wykorzystano osiem samochodów ciężarowych czteroosiowych, każdy o wadze 32 ton. Wyniki pokażą czy założenia projektowe sprawdziły się w praktyce. Eksperci obserwowali przemieszczenia konstrukcji oraz osiadanie podpór przed i w trakcie obciążenia, będą też monitorować zachowanie obiektu po zakończeniu testów.

To kluczowy moment przed oddaniem mostu do ruchu.

Nowy most w ciągu DW-431 łączy Mosinę z Kórnikiem. To obiekt pięcioprzęsłowy o długości 315,5 m i szerokości 16 m – to o 5 m więcej w stosunku do istniejącego obiektu. Obiekt ma najwyższą klasę nośności – A i przekrój skrzynkowy sprężony. Przęsło nurtowe ma 100 m długości, a dwa pozostałe po 50 m.Wyświetl większą mapę

Inwestorem dla tego zadania jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. W ramach inwestycji powstanie także odcinek drogi wojewódzkiej o długości 786 m.

Kierowcy powinni skorzystać z owej przeprawy na początku lipca – zgodnie z umową pozwolenie na użytkowanie ma być uzyskane 8 lipca br.

Istniejący obiekt, o niższych parametrach, zostanie rozebrany.

Wartość kończonego zadania to 63,2 mln zł, z czego 52 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wykonawcą jest Skanska. 
 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony