Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Niedługo przetarg na obwodnicę Strykowa

ep. 26.04.2021

Wielkopolska. Niedługo przetarg na obwodnicę Strykowa
fot. Google Maps
W połowie tego roku ma być ogłoszony przetarg typu zaprojektuj i wybuduj dotyczący obwodnicy Strykowa – miasta, które obecnie znajduje się na trasie tranzytu w stronię S5 do Poznania. Została już wydana decyzja środowiskowa dla tej inwestycji.
Obwodnica ma być budowana w ciągu drogi krajowej nr 32. Wydana decyzja zatwierdza jej planowany przebieg i otwiera możliwość ogłoszenia przetargu typu zaprojektuj i wybuduj.

Zgodnie z planem, droga ma mieć ponad 3 km długości i będzie przebiegać po południowej stronie Strykowa. Do drogi krajowej nr 32 włączy się poprzez rondo.

fot. GDDKiA
Celem inwestycji jest wyprowadzenie z miasta ruchu tranzytowego odbywającego się na osi wschód – zachód. Jej realizacja jest szczególnie ważna ze względu na otwarcie odcinka drogi ekspresowej S5 z węzłem w Stęszewie. Łatwiejszy dojazd do Poznania generuje większy ruch na DK-32, droga krajowa stanowi bowiem łącznik między S3 i S5.

Poza znaczeniem dla mieszkańców Strykowa, obwodnica jest ważna dla podróży pomiędzy Poznaniem, Grodziskiem Wielkopolskim czy też Wolsztynem. Droga nr 32 jest ważnym połączeniem pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą. 

Obwodnica Strykowa jest jedną z ośmiu, które mają być budowane w ramach Programu budowy 100 obwodnic na terenie województwa wielkopolskiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony