Partner serwisu

Wielkopolska: PGNiG odkryło nowe złoże gazowe

Emilia Derewienko 02.10.2015

Wielkopolska: PGNiG odkryło nowe złoże gazowe
fot. PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo potwierdziło, poprzez wykorzystanie odwiertu Mirosław, odkrycie złoża gazowego w miejscowości Miłosław województwie wielkopolskim.
Spółka z sukcesem zakończyła wiercenie otworu kierunkowego, poszukiwawczego Miłosław-4K o całkowitej długości 3,87 tys. m na koncesji Kórnik-Środa. Wstępne wyniki potwierdziły odkrycie złoża gazowego, jednak przed zakończeniem aktualnie trwających testów, trudno dokładniej mówić o wielkości zasobów.

Odkrycie wpisuje się we wcześniejsze odkrycia na tym terenie, takie jak złoża Lisewo, Komorze, Winna Góra, Środa i Kromolice. Prace na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, na zlecenie PGNiG prowadzi firma Exalo Drilling. To wspólny projekt operatora – spółki PGNiG (51% udziału) i firmy FX Energy (udział 49%).

Spółka postanowiła przeznaczyć na inwestycje w poszukiwania i wydobycie surowców w 2015 roku 1,9 mld zł. Największa część z tej puli, czyli 800 mln zł, zostanie przeznaczona na wiercenia badawcze, rozpoznawcze, poszukiwawcze i eksploatacyjne. Obejmą one między innymi odwiercenie w Polsce 38 otworów, w tym 15 eksploatacyjnych.


Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony