Partner serwisu

Wielkopolska. Piesi będą bezpieczniejsi na drogach krajowych

inf. pras./redakcja 06.11.2022

Wielkopolska. Piesi będą bezpieczniejsi na drogach krajowych
fot. Google Maps
Są pieniądze na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w ciągu DK-15 i DK-92. Minister infrastruktury zatwierdził program inwestycji dla realizacji doświetleń tych wrażliwych miejsc.
Zadania będą realizowane w miejscowości Gulczewo na DK-15 oraz na odcinku Obłaczkowo - Września w ciągu DK-92. To część Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.

Zaprojektowanych zostanie i wykonanych siedem doświetleń przejść dla pieszych. Prace w formule Projektuj i buduj zaplanowane są na przyszły rok.


Poprawić ma się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych oraz w strefach oczekiwania. Powstanie tam oświetlenie dedykowane.Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024 ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. PBID wskazuje rodzaje działań, które są potrzebne do wykonania, aby sieć dróg krajowych w Polsce była dostosowana technicznie i organizacyjnie do potrzeb użytkowników.

Koszt wszystkich zadań z Programu to ok. 2,5 mld zł. Źródłem finansowania przebudowy dróg krajowych w ramach PBID jest Krajowy Fundusz Drogowy.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony