Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych

ep. 24.08.2020

Wielkopolska. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych
fot. pixabay.com/pl/AJEL
Na drogach krajowych w Wielkopolsce pojawią się sygnalizacje na przejściach dla pieszych. Poznańska GDDKiA zleciła prace w kilku miejscach.
W ubiegłym tygodniu GDDKiA w Poznaniu podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na przejściu dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Kostrzynie.

Wykonawcą jest Zakład Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Józef Wojciechowski, który wykona prace do 20 listopada br. Prace będą kosztowały 196,5 tys. zł.

Plac budowy już został przekazany wykonawcy.

Jak tłumaczy GDDKiA, przejście, o którym mowa, znajduje się w ciągu ulicy miejskiej (ul. Półwiejska), która jest przecięta dwujezdniową drogą krajową. Ulica służy jako dojście mieszkańców osiedli mieszkaniowych położonych na północ drogi nr 92 do miasta Kostrzyn. Korzystają z niej między innymi dzieci i młodzież szkolna.

Kolejna sygnalizacja powstanie na drodze krajowej nr 11 w miejscowościach Antonin i Słupia (koło Kępna). Także w tej sprawie podpisana została umowa z wykonawcą – Zakładem Robót Drogowych i Sygnalizacyjnych Ciechdrog Krzysztof Kowalczuk.

Sygnalizacja na DK-11 również ma być gotowa do 20 listopada br., a koszt prac to 281,670 tys. zł.

W ramach zadania powstaną dwie wzbudzane sygnalizacje świetlne wraz z oświetleniem przejść. Wykonawca dostosuje także oznakowanie pionowe i poziome, a także przebuduje chodniki dostosowując ich przebieg do lokalizacji nowo budowanej sygnalizacji

W tym samym czasie powstanie także nowa sygnalizacja w Załęczu w ciągu drogi krajowej nr 36. Plac budowy został już przekazany wykonawcy, którym jest firma Ductus z Ostrowa Wielkopolskiego.

Prace będą kosztowały 236,160 tys. zł.

Za tę cenę powstanie sygnalizacja na skrzyżowaniu DK-36 z łącznicą drogi ekspresowej S5 na węźle Rawicz.

Kolejnym miejscem gdzie poprawi się bezpieczeństwo pieszych jest DK-25 w miejscowości Zbiersk-Cukrownia oraz Skulsk. W pierwszym przypadku prace polegające na wykonaniu sygnalizacji świetlnej na zlecenie GDDKA Poznana wykona Zakład Robót Drogowych i Sygnalizacyjnych Ciechdrog, w drugim Firma Raszewski i Syn.

Sygnalizacja wraz z akomodacją w miejscowości Zbiersk-Cukrownia będzie kosztowała 371,214 mln zł, natomiast w Skulsku 105,780 tys. zł. Termin wykonania to także druga połowa listopada.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony