Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Wyremontują drogę krajową nr 11

ep. 08.04.2019

Wielkopolska. Wyremontują drogę krajową nr 11
Fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu planuje remont odcinak drogi krajowej nr 11 pomiędzy miejscowością Lotyń a granicą województwa. Chodzi o drogę długości ok.12 km. DK-11 poprawi się także na odcinku przejść przez Ostrzeszów i Piłę.
Trwa przetarg na wykonawcę tego zadania. W planie jest m.in. remont nawierzchni i skrzyżowań, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego, a także remont ścieżek rowerowych, chodników, zjazdów i zatok autobusowych.

Termin składania ofert wyznaczono na 18 kwietnia. Jeśli uda się wybrać wykonawcę, ten będzie miał maksymalnie 154 dni na zrealizowanie zadania (licząc od podpisania umowy).

Termin realizacji zamówienia będzie jednym z kryteriów oceny ofert (z wagą 20 proc.). Poza tym o wyborze oferty zdecydują cena (60 proc.), długość okresu gwarancji (10 proc.), dodatkowy personel wykonawcy (5 proc.) oraz aspekt społeczny – zatrudnienie osoby bezrobotnej (5 proc.).

W tym samym czasie poznańska GDDKiA szuka także wykonawcy remontu DK-11 na odcinku przejścia przez Ostrzeszów. To fragment o długości ok. 4 km. Poza remontem nawierzchni, wyremontowane będą także m.in. skrzyżowania (z ulicami Piastowską, Kościuszki i Przemysłową), ścieżki rowerów i chodniki, a także uzupełnione bariery drogowe.

Krajowa jedenastka poprawi się także na odcinku przechodzącym przez Piłę. W ubiegłym tygodniu podpisana została w tej sprawie umowa z firmą Pol-Dróg.

Wybrany wykonawca wyremontuje DK-11 w ciągu al. Niepodległości i ul. Wodnej na odcinku od ul. Koszalińskiej do ronda Jana Pawła II w Pile. Prace powinny być wykonane do końca czerwca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony