Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Rusza rozbudowa DK-72 w Tuliszkowie

Redakcja 02.10.2018

Wielkopolska. Rusza rozbudowa DK-72 w Tuliszkowie
fot. Pixabay
Rozpoczynają się prace związane z rozbudową drogi krajowej nr 72 w miejscowości Tuliszków. Kierowco czekają utrudnienia.
Jak informuje GDDKiA, na odcinku ponad kilometra kierowcy napotkają utrudnienia polegające na zwężeniu jezdni, ruchu wahadłowym oraz zakazie wyprzedzania. Pojazdy ciężarowe będą kierowane na objazd. Poprowadzi on przez Turek i Rychwał.

 
fot. GDDKiA
W ramach prowadzonych prac konstrukcja nawierzchni zostanie wzmocniona do 115 kN/oś. Wykonane ma być frezowanie profilujące nawierzchni drogi krajowej oraz ułożone nowe warstwy nawierzchni bitumicznej.

Zaplanowano przebudowę niebezpiecznych skrzyżowań, w tym jednego skrzyżowania na rondo. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 443 zaplanowano budowę sygnalizacji świetlnych.

Inwestycja przewiduje także budowę nowych lub przebudowę istniejących ciągów pieszo – rowerowych na długości ok. 2 km. W ramach poprawy bezpieczeństwa zastosowane zostanie nowe oznakowanie zwiększającego bezpieczeństwo ruchu, w tym znaki aktywne.

Wykonawcą zadania jest Zakład Budowlany Henryk Mocny (lider konsorcjum) oraz Sidrog. Koszt rozbudowy to ponad 13 mln złotych. Roboty powinny się zakończyć do końca czerwca przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony