Partner serwisu

Wielkopolska. Szamotuły będą miały obwodnicę

Elżbieta Pałys 27.07.2022

Wielkopolska. Szamotuły będą miały obwodnicę
fot. Google Maps
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu robi znaczący krok dla powstania obwodnicy Szamotuł. Właśnie ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.
Obwodnica planowana jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 Wronki – Ostroróg – Szamotuły – Przeźmierowo. Będzie się składała z dwóch odcinków: od ronda na DW-184 w miejscowości Piaskowo do ronda na DW-187 oraz od ronda na DW-187 do ronda na DW-185 w m. Gaj Mały.Wyświetl większą mapę

Dla każdego z nich trzeba przygotować dokumentację projektową, materiały projektowe do uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i wymaganych decyzji, a także dokumentację przetargową, kosztorys inwestorski i mapy zawierające projekty podziału nieruchomości. Konieczne będzie także uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

Na wykonanie tych opracowań założono 600 dni.

Obwodnica Szamotuł ma być poprowadzona po północno-wschodniej stronie miasta. Będzie drogą klasy G z jednym pasem ruchu dla każdego kierunku jazdy o długości 12,4 km. Trasa jest planowana w nowym śladzie i przetnie swoim przebiegiem m.in. ciek Kanał Przybrodzki, linię kolejową nr 351 Poznań – Szczecin oraz rzekę Samę. Oznacza to konieczność uwzględnienia wiaduktu kolejowego, obiektu mostowego przez rzekę, czy przepustów w ciągu Kanału Przybrodzkiego. Wykonane zostaną skrzyżowania i drogi boczne.

W ramach zadania przebudowana ma być ścieżka rowerowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 187 i nr 185 oraz drogi powiatowej 1858P.
Trasa ominie tereny chronione tzw. Starych Szamotuł oraz teren przeznaczony pod rozbudowę wysypiska śmieci.

Termin składania ofert w ogłoszonym przetargu wyznaczono na 28 sierpnia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony