Partner serwisu

Wielkopolska ukończyła inwestycję na drodze nr 307

inf. pras 01.12.2022

Wielkopolska ukończyła inwestycję na drodze nr 307
fot. UMWW
Wielkopolska zakończyła kolejną inwestycję drogową. – Wjazd do Buku drogą nr 307 i ulicą Grodziską jest teraz o wiele bezpieczniejszy, tak dla kierowców i rowerzystów, jak i dla pieszych – zachwala urząd marszałkowski.
Jak podkreśla urząd, budowa ronda to efekt dobrej samorządowej współpracy, ponieważ do wojewódzkiej inwestycji, wartej 7,7 mln złotych, dołożyły się także Miasto i Gmina Buk i Starostwo Powiatowe – zgodnie po 2,5 mln złotych. To już 61. rondo wybudowane przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Jego powstanie zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo ruchu na drodze wojewódzkiej nr 307 w Buku. Cztery wjazdy na rondo o średnicy zewnętrznej 40 metrów upłynniły przejazd oraz poprawiły komfort poruszania się pieszych i rowerzystów.

UMWW przypomina, że na terenie powiatu poznańskiego do czerwca 2023 r. potrwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 306 na odcinku od Buku do skrzyżowania z nowy przebiegiem S5 w gm. Buk. Tę inwestycję (16,5 mln złotych) można realizować dzięki dofinansowaniu unijnemu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) w wysokości 12 mln. Podobnie jak rozbudowę tej samej drogi, tyle że do skrzyżowania z nową S5 w gm. Stęszew. Tu wsparcie unijne wynosi 20,4 mln złotych przy wartości całkowitej inwestycji 28 mln złotych.

Z tego ostatniego skrzyżowania skorzystamy we wrześniu 2023 r. Z kolei miesiąc wcześniej – w sierpniu przyszłego roku – ma być zakończona rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 431 Rogalin – Kórnik na odcinkach Rogalin – Świątniki oraz Mieczewo – Kórnik. Wartość tego zadania wynosi 19,8 mln złotych, z czego 10,5 mln złotych stanowią fundusze europejskie.

Dobra wiadomość jest też taka, że zakończył się już remont odcinka długości 2,5 km drogi wojewódzkiej nr 431 z Rogalina do Kórnika. Ta inwestycja kosztowała 5,9 mln złotych, a dofinansowanie z WRPO 2014+ wyniosło 4,7 mln złotych – podsumowuje urząd marszałkowski.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony