Partnerzy serwisu:

Wielkopolska. Wiadomo, kto ma budować obwodnicę Żodynia

ep. 29.03.2021

Wielkopolska. Wiadomo, kto ma budować obwodnicę Żodynia
fot. Google Maps
Przetarg dotyczący zaprojektowania i budowy obwodnicy Żodynia został rozstrzygnięty. Najkorzystniejsza ofertę złożyła firma Infrakom z Kościana. Wartość tej propozycji to 32,679 mln zł.
Obwodnica Żodynia ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 32. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i budowa drogi. Inwestycja ma powstać w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Teraz pozostali oferenci maja jeszcze czas na złożenie odwołań. Jeśli ich nie będzie, umowa z firmą z Kościana zostanie podpisana.

W przetargu wpłynęło 6 ofert, a wskazana jako najkorzystniejsza zawiera jednocześnie najniższą cenę. Jest jednocześnie jedyną, która zmieściła się w zaplanowanym budżecie (GDDKiA przewidziała na realizację (33,024 mln zł).


Wyświetl większą mapę
Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od podpisania umowy. Na samo projektowanie przypada 10 miesięcy.

Obwodnica Żodynia będzie drogą klasy GP o długości 3,3 km. Wyprowadzi z miejscowości ruch tranzytowy koncentrujący się na drodze krajowej nr 32, która jest połączeniem pomiędzy drogami ekspresowymi S3 i S5. Jest ważna m.in. dla komunikacji pomiędzy Poznaniem i Zieloną Górą.

Droga w nowym przebiegu ominie Żodyń po stronie północno-zachodniej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony