Partner serwisu

Wielkopolskie: Doświetlą przejścia na DK-92. Kontrakt podpisany

GR 05.08.2022

Wielkopolskie: Doświetlą przejścia na DK-92. Kontrakt podpisany
fot. GDDKiA
Opiewający na 1,7 mln złotych kontrakt na „doświetlenie przejść na pieszych” w ciągu DK92 od miejscowości Bolewice (pow. nowotomyski) do miejscowości Gaj Wielki (pow. szamotulski) podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Wykonawca będzie musiał zaprojektować oraz wykonać tzw. oświetlenie dedykowane na trzynastu przejściach dla pieszych (polega ono na tym, że snop światła jest nakierowany na „zebrę”) w miejscowościach: Bolewice, Lwówek, Bytyń i Gaj Wielki. Dzięki temu piesi mają się czuć bezpieczniej.

Ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetarg wygrała spółka InQubator. Opiewający na 1,7 miliona złotych kontrakt został już podpisany, a wszystko powinno być gotowe w ciągu 2,5 miesiąca.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024. Ma on na celu „poprawę bezpieczeństwa na drogach administrowanych przez GDDKiA”. - Program wskazuje rodzaje działań, które są potrzebne do wykonania, aby sieć dróg krajowych w Polsce była dostosowana technicznie i organizacyjnie do potrzeb użytkowników. Koszt wszystkich zadań to ok. 2,5 mld zł, a źródłem finansowania inwestycji będzie Krajowy Fundusz Drogowy – tłumaczą urzędnicy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony