Partner serwisu

Wielkopolskie: GDDKiA czeka na oferty cenowe na S5

Edyta Wsół 16.09.2015

Wielkopolskie: GDDKiA czeka na oferty cenowe na S5
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych na drogę S5 Wronczyn – Radomicko, którą podzielono na dwa odcinki. Na każdy z nich oferty może składać po 20 wykonawców. Oferty można składać do 27 października 2015 roku.
Zaproszenia do składania ofert cenowych stanowią drugi etap postępowania przetargowego. W pierwszym, do GDDKiA trafiły po 24 wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na każdy z odcinków. Złożyły je te same firmy.

Do składania ofert cenowych zamawiający nie dopuścił czterech podmiotów. Są to: konsorcjum IDS-Bud i Banimex, Energopol – Szczecin, Grandi Lavori Fincosit oraz konsorcjum PBDiM Kobylarnia i Mirbud.

Przy wyborze oferty najkorzystniejszej GDDKiA będzie się kierowała dwoma kryteriami. Będzie to cena i okres gwarancji. Pierwsze zadecyduje w 90% o wyborze najkorzystniejszej oferty, natomiast drugie w 10%.

Budowa drogi S5 z Wronczyna do Radomicka została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy, o długości 16 km połączy węzły Kościan Południe i Radomicko, a drugi, 19-kilometrowy, pobiegnie od węzła Kościan Południe do Wronczyna. W sumie da to 35 km nowej drogi ekspresowej. Czas na realizację tej inwestycji określono na 32 miesiące, z wyłączeniem okresów zimowych trwających od 15 grudnia do 15 marca.

Więcej szczegółów o drodze S5 znajdziesz w Monitorze.

 

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony