Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie: Jest ZRID dla II etapu obwodnicy Kępna

Leonard Dolecki 14.06.2019

Wielkopolskie: Jest ZRID dla II etapu obwodnicy Kępna
fot. GDDKiA
Wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffman, wydał decyzję Zezwalającą na Realizację Inwestycji Budowlanej (ZnRID) dla budowy drugiego etapu obwodnicy Kępna. Tym samym wykonawca będzie mógł rozpocząć roboty.
Za realizację inwestycji dotyczącej II etapu obwodnicy Kępna odpowiada firma Intercor, która w październiku 2017 roku podpisała umowę z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) o wartości 122,606 mln zł.

Wykonawca najpierw zajął się pracami projektowymi, a następnie złożył wniosek o wydanie decyzji ZRID do wojewody wielkopolskiego. Postępowanie ruszyło 28 września 2018 roku i dzisiejsze wydarzenie było jego finałem.

Obwodnica Kępna powstaje w ciągu drogi ekspresowej S11. Jej pierwszy etap jest już gotowy. W maju 2018 roku, na trzy miesiące przed planowanym terminem, droga została oddana do ruchu. Odcinek o długości 3,7 km wykonał Budimex. To północny fragment obwodnicy, który powstał pomiędzy istniejącą drogą krajową nr 11 a węzłem Kępno-Krążkowy.
 
Drugi etap obwodnicy ma mieć 7 km długości. Inwestycję prowadzi opolski oddział GDDKiA. Wykonawca ma do zrealizowania odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości ok. 3,2 km, odcinek jednojezdniowej drogi ekspresowej o długości ok. 3,6 km, węzeł drogowy Kępno – Wschód (na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką – starym przebiegiem drogi krajowej nr 8) i włączenie drogi ekspresowej S11 do istniejącej DK11, jako element docelowego węzła Baranów.

Przebudowane zostaną istniejące drogi w zakresie kolizji z drogą ekspresową, wybudowane drogi dojazdowe, skrzyżowania z liniami kolejowymi i obiekty inżynierskie.
Wykonawca ma na zrealizowanie inwestycji 34 miesiące od zawarcia umowy. Droga powinna być gotowa w roku 2021.

Droga umożliwi wjazd i zjazd z drogi ekspresowej S8 w stronę Poznania i Bytomia z pominięciem Kępna i miejscowości Baranów. Ułatwi także podróż kierowcom jadącym ekspresową ósemką w kierunku Warszawy i Wrocławia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony