Partner serwisu

Wielkopolskie: Nowe tablice „Stop zły kierunek” na S5, S8, S10 i S11

GR 16.11.2022

Wielkopolskie: Nowe tablice „Stop zły kierunek” na S5, S8, S10 i S11
fot. GDDKiA
Nowe tablice z napisem „Stop zły kierunek” pojawiły się na drogach ekspresowych w województwie wielkopolskim.
Stawianie tablic z symbolem dłoni i umieszczonym na niej piktogramem „zakaz wjazdu” ma zapobiec przypadkom jazdy pod prąd na autostradach i drogach ekspresowych. GDDKiA wzorowała się na rozwiązaniach stosowanych m.in. w Austrii, Niemczech, Słowacji czy Chorwacji.

W ubiegłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad umieściła pilotażowo 10 tablic, a rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Niedawno w województwie wielkopolskim zamontowane zostały nowe tablice na drogach ekspresowych S5, S8, S10 i S11.

W ostatnim czasie w ciągu S5 tablice pojawiły się m.in. na węźle Czerniejewo, Lipno czy Rydzyna. Ustawiono też piktogram na węźle Bralin w ciągu S8, węzłach Wyrzysk czy Łobżenica w ciągu S10. Na S 11 tablice pojawiły się m.in. na węzłach Gądki, Kórnik Północ, Kórnik Południe czy Jarocin.

W tym roku na łącznicach węzłów dróg szybkiego ruchu oraz MOP-ach w Wielkopolsce ustawiono w sumie 34 tablice.

GDDKiA przypomina, że tablice „Stop zły kierunek” nie są znakami drogowymi, lecz ich zlekceważenie może doprowadzić do tragedii na drodze. – Jeżeli zobaczymy tablicę, będzie to oznaczało, że jedziemy pod prąd. Najprawdopodobniej mamy jeszcze czas na zmianę kierunku jazdy na prawidłowy. Warto bezpiecznie się zatrzymać, a jeśli nie wiemy, co zrobić, to poinformujmy odpowiednie służby, które nam pomogą – zachęcają przedstawiciele GDDKiA.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony