Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie: Obwodnica Obornik otwarta

Franciszek Wolski 18.12.2019

Wielkopolskie: Obwodnica Obornik otwarta
fot. WZDW
17 grudnia br. w Obornikach symbolicznie otwarto nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 178. Udostępniony fragment trasy nie jest bardzo długi, ale ma ogromne znaczenie dla miasta ponieważ stanowi część jego północnej obwodnicy.
Inwestycję zrealizowała firma Skanska. Budowa otrzymała „zielone światło” od wojewody na początku sierpnia 2018 roku. Ok. tydzień później ruszyły prace.

Początek obwodnicy stanowi rondo na skrzyżowaniu z ulicą Czarnkowską w ciągu dotychczasowej drogi nr 178, a koniec – rondo na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada w ciągu drogi krajowej nr 11.


Wyświetl większą mapę

Ważna inwestycja

W symbolicznym oddaniu infrastruktury do użytku udział brali m.in.: Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Szrama burmistrz Obornik, Mirosława Rutkowska-Krupka radna Sejmiku oraz posłowie Krzysztof Paszyk i Jakub Rutnicki.

– Takie inwestycje są bardzo potrzebne. Likwidujemy wąskie gardła komunikacyjne, poprawiamy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi i komfort życia mieszkańców. Cieszymy się, że budowa obwodnicy została zrealizowana w określonym terminie, zgodnie z planem – podkreślił Marek Woźniak.

Podczas wydarzenia Tomasz Szrama podkreślał dobrą współpracę z wykonawcą przedsięwzięcia. – Mieszkańcy Obornik na tę inwestycję czekali od ponad 20 lat, więc to symboliczne otwarcie ma duże znaczenie dla całej naszej lokalnej społeczności. Dziękuję wszystkim, którzy mieli w realizacji tego zadania swój udział. Współpraca na każdym etapie układała się dobrze. Ta droga była nam bardzo potrzebna. Dziś Oborniki mają swoje święto – zaznaczył.

Zadanie było realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja powstała w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Całkowita wartość: 14,4 mln zł, w tym udział Unii Europejskiej to ponad 12 mln złotych. Inwestycję zrealizowała firma Skanska.

Oczekiwania na S11

Obecnie Obornik to miasto, przez które przebiega droga krajowa nr 11, z której codziennie korzystają tysiące samochodów. Zakończona dziś inwestycja pomoże w poprawie skomunikowania miasta, ale dopiero planowana w przyszłych latach budowa drogi ekspresowej S11 przyniesie ulgę mieszkańcom.

Inwestycja, która jest obecnie na etapie przetargu na opracowanie dokumentacji, będzie prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony