Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie. Są chętni wykonać koncepcję dla obwodnicy Strykowa

ep./inf. pras. 09.06.2020

Wielkopolskie. Są chętni wykonać koncepcję dla obwodnicy Strykowa
fot. Google Maps
Sześć ofert wpłynęło w przetargu na wykonanie projektu koncepcyjnego dla budowy obwodnicy miejscowości Strykowo ciągu drogi krajowej nr 32. Dwie spośród nich zmieściły siew planowanym budżecie.
Ofertę z najniższą ceną złożyła firma SMP Projektanci. Ta propozycja jest warta blisko 132,8 tys. zł. Przy budżecie zamawiającego zaplanowany na kwotę 139,7 tys. W budżecie zamawiającego zmieściła się ponadto oferta Lafrentz Polska warta 132,987 tys. zł.

Najwyższą cenę zaproponowała firma Olpro – wyceniła zadanie na 193,1 tys. zł.

Wszyscy zobowiązali się wykonać zadanie w ciągu 120 dni.

 

W ramach zadania przewidzianego w przetargu powstanie projekt koncepcyjny przebiegu obwodnicy miejscowości Strykowo w ciągu DK-32. Pozwoli on na uzyskanie decyzji środowiskowej.

Obwodnica Strykowa ma wyprowadzić ruch tranzytowy na linii wschód – zachód. Jak tłumaczy GDDKiA, realizacja tej inwestycji jest istotna ze względu na to, że po otwarciu odcinka drogi ekspresowej S5 z węzłem w Stęszewie zmieniła się sytuacja ruchowa: dogodny wyjazd z Poznania drogą S5 generuje większe natężenie ruchu na drodze DK-32.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układ komunikacyjny i zwiększy przepustowość w samej miejscowości. Poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego w układzie równoleżnikowym, w szczególności pomiędzy Poznaniem i ważnymi miejscowościami w województwie wielkopolskim tj. Grodziskiem Wielkopolskim czy też Wolsztynem.

Droga ta stanowi ważne regionalne połączenie pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony