Partnerzy serwisu:

Wielkopolskie: Wszystkie oferty na obwodnicę Gostynia poza budżetem

Leonard Dolecki 28.06.2018

Wielkopolskie: Wszystkie oferty na obwodnicę Gostynia poza budżetem
fot. PZDW
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu otworzył oferty w przetargu dotyczącym budowy obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434. Droga obiegnie miejscowość od wschodniej strony. Przedsięwzięcie ma na celu poprawienie skomunikowania regionu.
Do zamawiającego trafiły oferty od firm: Strabag (116,632 mln zł), Budimex (122,935 mln zł) i Mota-Engil (121,965 mln zł), a także konsorcjów Colas i Most (132,540 mln zł) oraz Trakcja PRKiI, Akcine Bendrove „Kauno Tiltai” i Intop (141,516 mln zł). Budżet inwestora opiewa na 96,395 mln zł.

Wszyscy oferenci zaproponowali jednakowy okres udzielenia rękojmi (7 lat) oraz doświadczenie kierownika budowy (4 zadania). Z uwagi na to, przy ostatecznej ocenie liczyć się będzie tylko cena.

Inwestycja jest prowadzona w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu drogi, uzyskanie zezwolenia na jej budowę, przeprowadzenie prac budowlanych oraz otrzymanie pozwolenia na użytkowanie infrastruktury.

Wyświetl większą mapę

Przedsięwzięcie pomoże m.in. w wyprowadzeniu dużego ruchu z Gostynia, który jest związany z krzyżowaniem się w tym miejscu drogi krajowej nr 12 oraz DW-434. Pierwsza z nich biegnie w kierunku równoleżnikowym i łączy m.in. pobliskie większe miasta takie jak Leszno i Jarocin. Druga z tras biegnie w kierunku południkowym i może stanowić alternatywę dla podróży drogami krajowymi pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem.

Gostyń leży w województwie wielkopolskim, ok. 60 km. na południe od Poznania. Jego ludność to ok. 20 tys. mieszkańców.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony