Partner serwisu

Wielkopolskie: Zakaz wjazdu ciągników na obwodnicę Rawicza. Rolnicy chcą zmian

GR 11.01.2023

Wielkopolskie: Zakaz wjazdu ciągników na obwodnicę Rawicza. Rolnicy chcą zmian
fot. GDDKiA
O zniesienie zakazu wjazdu ciągników na obwodnicę Rawicza apelują miejscowi rolnicy oraz samorządowcy.
Chodzi o oddaną w 2013 roku obwodnicę Rawicza (powiatowe miasteczko w Wielkopolsce) w ciągu drogi krajowej numer 36. Dziennikarze portalu Rawicz24 tłumaczą, że przez pierwsze lata kierowcy ciągników mieli zakaz wjazdu na trasę. – Zmiany nastąpiły w marcu 2018 roku, kiedy ruszył remont linii kolejowej łączącej Poznań z Wrocławiem, a przejazd między Rawiczem a Masłowem został zamknięty. Prace trwały ponad trzy lata, a kierowcy ciągników mogli jeździć obwodnicą do końca 2021 roku – czytamy.

Rok temu został przywrócony zakaz poruszania się ciągników po obwodnicy Rawicza, co jest problematyczne dla wielu rolników z Wielkopolski, którzy mają pola w pobliskim województwie dolnośląskim.

Lokalny portal rawicznaszemiasto.pl poinformował niedawno, że burmistrzowie Rawicza i pobliskiej Miejskiej Górki w imieniu rolników ze wsi Sarnówka i Żołędnica zwrócili się do wicepremiera Henryka Kowalczyka z apelem o zniesienie zakazu poruszania się ciągników na obwodnicy Rawicza. – W ciągu ostatnich kilku lat, wykorzystując fundusze rządowe i unijne, w Rawiczu przeprowadzono szereg inwestycji drogowych polegających na zwężaniu ulic i poszerzeniu chodników w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Dziś okazuje się, że tymi zwężonymi ulicami zmuszeni są przejeżdżać rolnicy ciężkim sprzętem – czytamy w piśmie do wicepremiera, które cytuje rawicznaszemiasto.pl.

Dziennikarze portalu dodają, że wicepremier przekazał apel do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do wniosku rolników i samorządowców przyłączył się poseł Andrzej Grzyb, który napisał w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury. Na razie resort nie ustosunkował się do pisma.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony