Partnerzy serwisu:

Wielu chętnych, by wykonać koncepcję dla odcinka WOW przez Wesołą

Elżbieta Pałys 14.03.2019

Wielu chętnych, by wykonać koncepcję dla odcinka WOW przez Wesołą
fot. GDDKiA
Aż 13 ofert otrzymała GDDKiA w Warszawie w przetargu na opracowanie elementów koncepcji programowej budowa Wschodniej Obwodnicy Warszawy między Ząbkami a Zakrętem. Będzie z czego wybrać.
Przy zaplanowanym budżecie zamawiającego w kwocie 6,469 mln zł oferty wahają się pomiędzy 3,863 a 8,374 mln zł.

Propozycje z najniższą cena złożyło konsorcjum Kompleks Projekt z Firmą Projektową Wanecki. W budżecie zamawiającego zmieściło się jeszcze 5 propozycji. Podpisanie umowy planowane jest na czerwiec tego roku. Potem wybrany wykonawca będzie miał 12 miesięcy na wykonanie zadania. 

Przetarg dotyczy odcinka od km ok. 3+600 do km ok. 13+782, czyli od węzła Ząbki do węzła Zakręt. Planowana trasa w ciągu przyszłej drogi S17 przebiega m.in. przez dwie warszawskie dzielnice – Wesołą i Rembertów, a także Zielonkę i Sulejówek. Droga ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Planowana długość tego fragmentu to 10,182 km. Na trasie będą wybudowane dwa węzły drogowe: Rembertów i Poligon. Zgodnie z planami ten odcinek obwodnicy ma powstać do 2024 roku.

Pod koniec grudnia została wydana decyzja środowiskowa dla tego fragmentu WOW. Wydano ją dla tzw. wariantu zielonego, przebiegającego m.in. przez cześć dzielnicy Wesoła, w której znajdują się obiekty użyteczności publicznej. Droga ma być poprowadzona na nasypie. Takie rozwiązanie budzi sprzeciw sporej części mieszkańców dzielnic, do której przyłączają się mieszkający w Sulejówku, którzy podkreślają, ze droga jest planowana w pobliżu ujęcia wody pitnej.

Do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wpłynęło kilkaset skarg na decyzję środowiskową. Ich nadawcy liczą na unieważnienie dokumentu i ponowna analizę trasy dla wariantu tzw. czerwonego. GDOŚ jeszcze nie rozpatrzył wszystkich zażaleń.

Ponieważ decyzja środowiskowa ma rygor natychmiastowej wykonalności, GDDKiA, mimo protestów, może kontynuować przygotowania do realizacji inwestycji. Według planów GDDKiA, w IV kwartale 2020 roku będzie ogłoszony przetarg na realizację w trybie zaprojektuj i wybuduj. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 1,2 mld zł. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony