Partnerzy serwisu:

Wieluń będzie miał obwodnicę. GDDKiA wskaże możliwy przebieg

Elżbieta Pałys 29.09.2020

Wieluń będzie miał obwodnicę. GDDKiA wskaże możliwy przebieg
Fot. Google Maps
Ruszył przetarg na opracowanie studium korytarzowego oraz studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla obwodnicy Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 45.
Nowa droga ma odciążyć miasto od ruchu tranzytowego skupiającego się w ciągu krajowych tras nr 45 i 43. Drogi krajowe prowadzące ruch tranzytowy przebiegają obecnie przez ścisłą zabudowę miasta. Na terenie Wielunia krzyżują się ponadto z trasami niższych kategorii, w tym z drogą wojewódzką nr 486 i 488, a także drogami powiatowymi i gminnymi.Wyświetl większą mapę
Obwodnica planowana jest jako jednojezdniowa droga klasy GP, z jednym pasem ruchu dla każdego kierunku jazdy. Droga ma się zaczynać włączeniem do drogi krajowej nr 43 po południowej stronie Wielunia (w pobliżu miejscowości Rychłowice). Jej koniec planowany jest na włączeniu do drogi krajowej nr 74 po południowo-zachodniej stronie miasta w okolicach węzła Biała na północnej obwodnicy Wielunia. Dokładną lokalizację wskażą zamawiane opracowania.

Inwestor zakłada, że powstaną przynajmniej 3 możliwe korytarze przebiegu trasy na potrzeby bardziej szczegółowego opracowania w studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym.

Łódzka GDDKiA oczekuje, że zamawiana dokumentacja powstanie w ciągu 60 miesięcy. Na oferty od biur projektowych czeka do 30 października.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony