Partnerzy serwisu:

Wiemy, kto może dokończyć obiekty na S5 Poznań – Wronczyn

Magdalena Romanowska 06.08.2020

Wiemy, kto może dokończyć obiekty na S5 Poznań – Wronczyn
fot. GDDKiA
Znany jest wykonawca kolejnych prac wykończeniowych na odcinku drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn. Jeśli nie wpłyną odwołania, konsorcjum Primost Południe i ZBD dokończy obiekty inżynierskie w pasie tego odcinka ekspresowej piątki.
Oferta konsorcjum firm Primost Południe i ZBD za kwotę 4,7 mln zł brutto okazała się najkorzystniejszą w prowadzonym postępowaniu przetargowym. Wykonawca zadeklarował skrócenie terminu realizacji o 30 dni (z wymaganych 6 miesięcy) oraz zatrudnienie głównego specjalisty ds. technologii i materiałów oraz osoby bezrobotnej.

Jeśli nie wpłynie odwołanie umowa z wykonawcą będzie zawarta do końca sierpnia br. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie wszystkich pozostałych brakujących robót w obszarze linii rozgraniczających drogę ekspresową dotyczących obiektów inżynierskich.

W ramach umowy wykonawca dokończy obiekty inżynierskie w pasie drogi ekspresowej S5, między innymi PG-2 – przejazd gospodarczy pod drogą ekspresową, w ciągu drogi gminnej 330021P, WE-3 – wiadukt ekologiczny dla dużych i średnich zwierząt zlokalizowany nad S5 oraz drogą gminną nr 225105P i WD-4 – wiadukt drogowy w ciągu drogi powiatowej nr 2402P oraz MS-5 - most drogowy zlokalizowany w ciągu drogi ekspresowej, nad kanałem Trzcielińskim i przejściem dla zwierząt.

Droga na tym odcinku została udostępniona kierowcom w ubiegłym roku. Nadal trwają prace poza jezdnią główną. To konsekwencja nieukończenia kontraktu przez pierwszego wykonawcę – konsorcjum Toto Construzioni Generali, które zeszło z budowy krótko przed ukończeniem zadania (wcześniej wykonawca wielokrotnie był mobilizowany do zwieszenia aktywności na budowie).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony