Partnerzy serwisu:

Wiosna na budowie obwodnicy Olsztyna

inf. pras. 20.03.2019

Wiosna na budowie obwodnicy Olsztyna
fot. GDDKiA
Na żadnym z odcinków obwodnicy Olsztyna roboty na czas zimowej przerwy nie zamarły. Toczyły się te wszystkie prace, którym nie przeszkadzała zimowa pogoda – informuje olsztyńska GDDKiA. Teraz ruszają pełną parą. Finał inwestycji planowany jest na połowę czerwca.
10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe został otwarty 6 grudnia 2018 r. Wyjątkiem był tu węzeł Olsztyn Południe, na którym dokończenia wymaga jedna z łącznic. Dlatego też obecnie wszelkie prace skupione są na budowie tej łącznicy. Nie została ona zbudowana ze względu na to, że kolidowała z postawioną wcześniej w tym miejscu wytwórnią mas bitumicznych. Po jej rozbiórce można było dopiero zająć się przygotowaniem nasypu.

Oddanie tej łącznicy do użytku zakończy budowę węzła Olsztyn Południe i tym samym zachodniego odcinka obwodnicy Olsztyna. Ponadto toczą się jeszcze prace przy ogrodzeniu całej trasy. Polegają głównie na dogęszczaniu siatki i jej ewentualnym uzupełnianiu. Zakończenie wszystkich prac na tym odcinku przewidziane jest na połowę kwietnia br.

Ku końcowi zbliża się budowa odcinka obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51 o długości 16 km. Kolejne fragmenty tej drogi są sukcesywnie udostępniane kierowcom. Po koniec grudnia 2018 r. uruchomiony został węzeł Olsztyn Wschód wraz z ok. 2 km drogi S16 wiodącej od tego węzła do Wójtowa. 1 lutego br. otwarto kolejny odcinek obwodnicy: Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty o dł. ok. 9 km.

Obecnie na tym odcinku obwodnicy Olsztyna największe roboty ziemne odbywają się na tzw. obszarze nr 5, w kilometrze 11,3 w okolicy Bartaga w związku z koniecznością wzmocnienia podłoża, gdzie wcześniej odnotowano osiadanie gruntu. Wykonawca obecnie rozbiera nasyp przeciążający, a następnie przystąpi do wykonania dodatkowego wzmocnienia stosując technologię pali przemieszczeniowych formowanych w gruncie.

Prace odbywają się także przy wiaduktach WD21 i MD22 w miejscowości Szczęsne na węźle Olsztyn Pieczewo. Toczą się tam również roboty ziemne. Na całym zaś odcinku tej części obwodnicy prowadzone są roboty wykończeniowe takie jak uzupełnianie krawężników, ekranów akustycznych, barier ochronnych czy układanie kostki na zatokach autobusowych.

Planowane zakończenie całego odcinka obwodnicy w ciągu S51 wraz z węzłem Olsztyn Pieczewo przewidziane jest do 15 czerwca 2019 r.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony