Partnerzy serwisu:

Wisłą popłyną kontenery. Ruszą z Portu Gdańsk

Redakcja 06.04.2021

Wisłą popłyną kontenery. Ruszą z Portu Gdańsk
fot. Andrzej Goiński/UMWKP
To pierwszy komercyjny rejs Wisłą. Towary z portu Gdańsk popłyną Wisłą. W ciągu czterech dni sześć czterdziestostopowych kontenerów pokona ponad trzysta kilometrów.
Transport kontenerów, który rozpoczyna się we wtorek rano organizuje województwo kujawsko-pomorskie. Będzie to pierwszy w historii transport kontenerów, przewożących towar z wykorzystaniem drogi wodnej Wisły. To pilotażowe przedsięwzięcie, które ma na celu sprawdzenie funkcjonalności transportu śródlądowego w łańcuchu dostaw oraz podkreślenie korzyści wynikających z przewozów, wciąż unikalnym w Polsce środkiem transportu.

Kontenery ruszają z terminala kontenerowego na Nabrzeżu Szczecińskim Portu Gdańsk. Przewiozą ładunek dla kujawsko-pomorskich firm produkcyjnych.

Jak poinformował port Gdańsk, pierwszą firmą z regionu, która zainteresowała się możliwością przewiezienia swoich towarów drogą wodną i do której trafi pierwszy transport są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO). Kalkulacje kosztów przewozu wskazały na wysoką konkurencyjność transportu wodnego.

Swoje towary wyśle także firma Ikea. Towary dotrą do Chełmna (województwo kujawsko-pomorskie) w czwartek 8 kwietnia, gdzie nastąpi ich przeładunek na ciężarówki. Następnie barka zostanie ponownie załadowana i wróci do Portu w Gdańsku.

Cała operacja, podczas której przewiezionych zostanie ponad 300 ton towarów, zajmie około 4 dni.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony